Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská realitní agentura v Havířově letos realizovala všechny plánované investice

  • Havířov,

Sanace obytných domů, opravy volných bytů, rekonstrukce komerčních objektů a hlavně výměna výtahů. To jsou priority, které si pro letošní rok vytyčila Městská realitní agentura a které se jí podařilo realizovat. Kvůli zdražování ve stavebnictví se ale možná objem prací v příštím roce sníží.

Městská realitní agentura v letošním roce vyčlenila na komplexní sanace domů 144 milionů korun. Opravený je například dům na ulici 1. Máje, Dlouhé třídě a těsně před dokončením je i bytový dům na ulici Slezská. Rozsáhlé práce pokračují i na ulici Jurije Gagarina a dalšího domu na Dlouhé třídě, které potrvají do konce listopadu. Podepsána je i smlouva na rekonstrukci domu na Slovanské ulici.

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA: “My jsme pro tento rok poprvé v historii města vyčerpali veškeré zdroje, které byly přidělené MRA pro opravy a udržování nemovitého majetku, plus všechny projekty, které byly naplánované investiční, tak jsme je realizovali, nebo je začali realizovat.”

Během roku dochází také k výměně starých elektroinstalací, opravují se volné byty a také komerční objekty. MRA může investovat do rekonstrukcí tolik peněz, kolik se vybere na nájemném. Rostoucí ceny ve stavebnictví budou mít na další realizace vliv.

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA: “Velké opravy plánujeme už teď. Už máme připraven investiční plán. Vždy rok dopředu již realizujeme výběrová řízení na projekty, abychom je měli připraveny na další rok. Zatím to vypadá tak, že všechny stavby nám zdražily proti projektovým cenám o zhruba třicet procent. Takže peníze jsou stále stejné, stavby nám zdražily a jednoduchým výsledkem je, že budeme dělat méně staveb.”

Samostatnou kapitolu tvoří výtahy. Ze 109 je už 89 výměn realizováno.

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA: “K výměně výtahu bych asi podotkl, že naše akce výtahový kulový blesk, je největší v ČR. V této chvíli neprobíhá nikde na území našeho státu tak velká razantní a koncentrovaná výměna výtahů, jak probíhá v Havířově. Těch 109, které probíhají v tomto roce, je naprosto unikátní kus projektového managementu a vítězství vůle nad hmotou.”

Zvládli to obyvatelé těch domů? Bylo to pro ně náročné?

Róbert Masarovič, jednatel společnosti MRA: “Bylo to pro ně náročné a zda to vládli? Já myslím, že to všichni přežili. Nemáme hlášeno žádné úmrtí, ale bylo to náročné. Jakmile přijde barák o výtah, je to velký problém. Snažili jsme se ho eliminovat, jak to jen šlo. Jakousi svépomocí pomoci těm lidem, ale nemohli jsme být všude vždy. Já děkuji občanům za trpělivost, nicméně výsledkem jsou kvalitní nové funkční výtahy, které ještě ani nejsou zdemolované, což je moc hezké.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry