Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotníci stojí před rozhodnutím, zda se nechají přeočkovat třetí dávkou

  • Havířov,

Zdravotníci byli jedněmi z prvních, kterým byla na počátku roku aplikována vakcína proti covidu. Až po té se začalo snižovat i procento nemocných mezi zaměstnanci. Jak velký bude zájem o třetí posilující dávku? Ptali jsme se v Havířově.

Prvním lidem začínají chodit SMS zprávy, že se mohou nechat očkovat proti covidu třetí dávkou. Osm měsíců od podání druhé dávky už za pár dní budou mít i zdravotníci z havířovské nemocnice. Ta věří, že zaměstnanci budou mít o posilující dávku zájem.

Irma Kaňová, PR manažer Nemocnice Havířov: "Vzhledem k tomu, že sami zdravotníci se pohybovali dlouhé měsíce v covidovém prostředí a sami viděli, jaké jsou dopady tady toho onemocnění, tak věřím tomu, že sami budou mít zájem na tom, aby se tato situace už nikdy neopakovala.”
Halina Musiołová, vedoucí očkovacího centra: "K přeočkování třetí dávkou ještě přemýšlím, nejsem úplně rozhodnutá, já osobně. Zvažuji k tomu všechna ostatní nařízení, atd., ale jsem spíše nakloněna k tomu, že se očkovat budu.”

Lidem, kteří prodělali covid a jsou plně naočkováni, ministerstvo prozatím třetí dávku nedoporučuje. Mnozí zdravotníci se ale pro posilující dávku rozhodli.

František Pokorný, primář interního oddělení Nemocnice Havířov: "Absolutní většina sdílí stejný názor, prošli si tím asi před rokem většina z našeho oddělení, já také. Nejsem covidolog, nejsem infektolog, vakcinolog, obyčejný člověk jsem, internista a stejně se kloním k tomu, že do toho půjdeme.”

V současné době je na infekčním oddělení hospitalizováno několik pacientů s covidem, nejedná se však o vážné stavy. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry