Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volby do parlamentu budou podle lidí v Havířově důležité

  • Havířov,

O budoucnosti Česka z pohledu, kdo usedne v poslanecké sněmovně na další čtyřleté období, se rozhodne už během tohoto pátku a soboty. Na hladký průběh voleb se pečlivě připravoval i magistrát.

Rosalie Seidl Pokorná, mluvčí havířovského magistrátu: "Základní informace určitě volič dostane na našich webových stránkách. Je tam sekce nepřehlédněte, kde je napsáno Parlamentní volby. Kdo tam klikne, dostane všechny informace, které jsou také v Radničních listech. My v Havířově máme 8 volebních okrsků a 79 volebních místností. Občan si k volbám nesmí zapomenout vzít platný občanský průkaz, nebo platný cestovní pas a respirátor. Kdyby občan zapomněl, nebo ztratil volební lístky, nalezne je ve volební místnosti.”

Aby byl voličský hlas platný, musí občan vložit za plentou do obálky jen jeden hlasovací lístek kandidující strany či hnutí. Má právo také udělit preferenční hlas. Zakroužkovat však může jen maximálně čtyři kandidáty jedné strany či hnutí.

O své volební právo nepřijdou ani lidé v pobytových zařízeních.

Rosalie Seidl Pokorná, mluvčí havířovského magistrátu: "Jako vždy budou fungovat mobilní volební komise, které budou mít s sebou přenosný box a tyto volební komise budou navštěvovat sociální pobytová zařízení.”

Volit budou moci i pacienti, kteří jsou hospitalizovaní v nemocnici.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Nemocnice Havířov: "Určitě hospitalizovaní pacienti budou moci volit v nemocnici, pokud splní podmínky, které nám dává zákon. Ze strany pacientů je velký zájem a budou moci volit i pacienti, kteří budou na covid infekčním oddělení.”

My jsme se lidí zeptali, zda jsou pro ně volby do parlamentu důležité a proč?


anketa: “Určitě ano, protože chci, aby vládl ten, kdo podle mého vládnout má.”
anketa: “Budu se rozhodovat podle názoru ostatních, podle televize a co je na internetu.”
anketa: “Chtěla bych změnit klima, které tady je politické. Proto jsou pro mne volby důležité a volit půjdu. Já si myslím, že společnost je rozdělená, je naštvaná na to, co se tady děje.”
anketa: “Volby jsou pro mne důležité, kvůli covidové situaci. Hlavně ty jejich opatření, která zavádějí, které nemají logiku.”
anketa: “To je jedno, kdo tam bude v tom parlamentu. Stejně se nic nezmění.”
anketa: “Jsou důležité, abychom změnili vládu, aby byla jiná, než má být. Aby se to dostalo do normálu, jak to bylo kdysi před deseti, patnácti lety.”

Při minulých volbách do parlamentu v roce 2017 byla volební účast v Havířově 51,6%.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy