Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Havířově chce rozvíjet onkologickou péči, investovala i do modernizace stacionáře

  • Havířov,

Klinická onkologická péče je v havířovské nemocnice v prováděna v onkologické ambulanci a stacionáři. Pacientům je zde poskytována speciální léčebná péče. Nyní prostory prošly stavební a ineriovou rekonstrukcí.

Onkologických pacientů v regionu stále přibývá. Nesmírně důležitá je pro ně dostupná péče, a to nejlépe v místě bydliště. V havířovské nemocnici funguje ambulance a stacionář, který nyní prošel kompletní rekonstrukcí tak, aby se pacienti cítili například během chemoterapie příjemně. Paní Marta Marčová prošla sama onkologickým onemocněním a nyní pomáhá v rámci organizace INNA i ostatním pacientům.

Marta Marčová, vedoucí onkologické organizace INNA Havířov: "Tohle to prostředí je úplně úžasné. Já tady chodím na kontroly pravidelně, takže jsem viděla, jak to vypadalo, takže to je nebe a dudy. Takže se mi to moc líbí a myslím, že to pacientům tu psychiku povzbudí.”
Josef Kopecký, primář urologického oddělení Nemocnice Havířov: "Každý stimul pro toho pacienta je vhodný. Když přijdete k lékaři, který o vás nemá zájem a bude tam v ušmudlaném prostředí, asi se vám tam nebude chtít podruhé. A u těch onkologickým pacientů je důležité, aby byli správně motivováni, dobře naladění na léčbu, protože ta psychika dělá strašně moc a jejich motivace je strašně důležitá. A proto je fajn, že to pracoviště je tady a nemusí dojíždět do center, která jsou daleko.”

Lékařů v oboru onkologie je nedostatek. Nemocnice ale spolupracuje s Fakultní nemocnici v Ostravě. Díky zajištění částečných úvazků lékařů, mohou nyní pomoci více pacientům.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: “Naší snahou do budoucna je jednoznačně mít vlastního onkologa v tomto novém pracovišti, aby mohla ta péče navazovat na spolupráci s komplexním onkologickým centrem v Ostravě ještě plynuleji, abychom mohli nabídnout péči v naší velké spádové oblasti."

V současné době jen na chemoterapii dochází do stacionáře na 100 pacientů týdně. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy