Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti v havířovských mateřinkách jsou nadšené z bubnování na cajony

  • Havířov,

Děti z mateřských škol zažívají nevšední výuku, která spočívá v hraní na kartonové kostky takzvané cajony. Na to, jak jim to jde, jsme se s kamerou byli podívat v Mateřské škole Balzacova.

Velké nadšení projevily děti z mateřských škol, když díky projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání dostaly bedýnky na bubnování. Ihned začaly nacvičovat písničky s tématikou Afriky. MŠ Balzacova pak do textů zakomponovala i maskota Mapíka.

Natálie Doležalová, učitelka MŠ Balzacova: “Děti byly moc šikovné. Naučily se zpívat strašně moc nových písniček. Naučily se bubnovat rytmus, který není jednoduchý. Takže jsme potřebovali opravdu šikovné děti, které zvládnou ten rytmus zabubnovat, ale teď už to umí naprosto skvěle. Budeme celý ten příběh nahrávat, sestříháme ho, aby to dávalo hlavu a patu a potom to posíláme do soutěže a zároveň to pošleme i rodičům.”
anketa: “V Africe se učíme správně zpívat.”
anketa: “My jsme se naučili bubnovat a mně to moc baví.”

Vy jste se něco dozvěděli o Africe. Jaká zvířátka tam třeba žijí?

anketa: “Gepard, slon, opice. Kamaráde Mapíku, ukážem ti Afriku, ukážem ti opice, co žijí v Africe.”
anketa: “My jsme dostali kostky, abychom mohli bubnovat. Mně to moc baví.”

Zástupci MAPu byli z výsledků nacvičování dětí nadšení.

Lenka Slowiková, finanční manažer projektu MAP II.: “Předčilo to moje očekávání, protože jsem nečekala, že děti a paní učitelky budou tak moc šikovné a zvládnou tolik písniček a celkově se sžili s kostkami.”

Až to situace, doba dovolí, uspořádáte společné vystoupení školek?

Lenka Slowiková, finanční manažer projektu MAP II.: “Určitě v jarních, letních měsících bychom byli rádi, kdybychom realizovali nějakou větší akci s těmi bubínky.”

Bedýnky, které mají široké využití, zakoupil magistrát prostřednictvím MAPu všem školkám, které o ně projevily zájem. Celkem si tento skvělý zážitek mohou užít děti z jedenácti mateřinek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy