Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov řeší, co udělat s městským domem v Dolních Datyních, který je ve špatném stavu

  • Havířov,

Dům, který má ve správě město v Dolních Datyních je ve špatném technickém stavu. Investice na jeho opravu by stála několik milionů korun. Radnice nyní zvažuje, zda by nebylo lepší objekt pronajmout, či prodat.

Město řeší, co udělat s domem v Dolních Datyních v Občanské ulici. V budově se nachází knihovna, scházely se tam spolky, občanská komise. Desítky let zde bydlel jeden nájemník. Ten už ale dům opustil.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: “27.10. jsme obdrželi informace od správce objektu MRA, která provedla revizi a informovala nás, že v tomto domě je kotel a tlaková nádoba, která dle revizní zprávy není schopna bezpečného provozu. Rovněž tento objekt nelze dále vytápět ani jiným způsobem kvůli nevyhovujícímu stavu elektriky, která v tom domě je a dům není připojen na plynovod.”

Město si nechalo vypracovat kalkulaci, kolik by stála případná oprava domu a bytu po nájemníkovi. Investice by se vyšplhala téměř na čtyři miliony korun. Proto byl zastupitelům předložen ke schválení návrh na pronájem, případně prodej nemovitosti. Následně město vyhodnotí návrhy.

Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: “Budeme chtít pro tento dům a objekt co nejlepší využití tak, aby to přineslo dobré využití do budoucna i pro ty občany i s ohledem na tu lokalitu, protože ty problémy, které tam jsou, samozřejmě vnímáme. Já jsem byl několikrát na občanské komisi, diskutovali jsme tento problém i se zástupci z této komise, kteří potom přišli i na magistrát Havířova. Jednali jsme i u pana primátora, vnímáme to, ale chceme se zachovat jako dobrý hospodář. To znamená, chceme tento dům využít co možná nejefektivněji a chceme ho využít jak to bude nejlépe možné. Ty náklady, které to spolkne, jsou enormní a já za sebe radši za tu částku opravím deset bytů ve městě, nicméně pokud se někdo přihlásí a dá tam nějaký záměr i z hlediska služeb, či ostatního, nebo i nějaký soukromý subjekt, tak já budu rád. Rádi si ti nabídku zkonzultujeme a zastupitelstvu předložíme nejlepší možnou variantu.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávySesterská Agentura Doma, s.r.o. Český Těšín
Český Těšín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Patriot prodej s.r.o., okres Karviná
Karviná
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

ASTERIX - středisko volného času Havířov, příspěvková organizace - pracoviště Havířov
Havířov
od 31 290 do 36 130 Kč/měsíc

Detail