Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově stoupne cena za teplo o necelých osm procent

  • Havířov,

Vzhledem k nepříznivé situaci s cenami energií na trhu nájemníci čekali, o kolik a zda si připlatí za teplo. Jaké podmínky se podařily vyjednat při nákupu Havířovské teplárenské společnosti, sdělil primátor města.

Havířovská teplárenská společnost nakupuje teplo od společnosti Veolia. Městu se podařila pro letošní topnou sezonu vyjednat příznivá cena oproti ostatním regionům, kde cena za teplo vzroste mnohdy o desítky procent.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Já si myslím, že pro havířovské občany je velmi dobrá zpráva, že to navýšení v rámci rozvodné sítě, kterou má na starost naše společnost HTS, bude dle mých informací úplně nejnižší, ke které dojde. To navýšení bude pod hranicí osmi procent a vzhledem k tomu, že ty energie, cena jsou vždy fixované na topnou sezonu, tak si mohou být jistí, že k vyššímu nárůstu v průběhu roku nedojde."

Energetická problematika je velmi složitá a co bude po odklonu od uhlí, prozatím nikdo neví.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Já si myslím, že Havířov k tomu přistupuje velmi zodpovědně a troufám si říct, že jsme na tomto poli lídrem, protože hledáme alternativy do budoucna, jak vyřešit odchod od uhlí. Ten primární zdroj není a nikdy nebyl pod naší kontrolou. Troufám si říct, že dneska nikdo neví, jakým způsobem se to bude vyvíjet za půl roku a jestli ten plyn zůstane nakonec v těch zdrojích podporovaných, nebo ne. A když to vztáhnu na Havířov, dneska není nikdo schopen říct, zda toho plynu tady je dost. Když přejde Havířov na plyn a teď je jedno jestli to bude jeden zdroj, nebo více kombinovaných zdrojů, jestli tady toho plynu je dost. Já jsem konfrontován s otázkami, že tady má vzniknout spousta plynových kotelen, ale nikdo už se nezamyslí nad tím, že toho plynu tady vůbec není dost a ten střednětlaký přívod, který k nám vede, tak by musel být pravděpodobně posílen a já nevím v jakém stavu ty přípravné práce jsou. A proto se snažíme velmi aktivně v tomto pracovat, abychom dostali odpovědi na tyto otázky co nejdříve.”

Co je jisté, že prioritou pro Havířov bude zachování centrálního systému zásobování teplem.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail