Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školáci rozhodli, že bývalá výpravní hala v Havířově se bude jmenovat Fénix

  • Havířov,

Z bývalé výpravní haly v Havířově bude již brzy velké sportovně-kulturní centrum. Radnice výběr názvu pro budovu nechala na školácích. Ti měli opravdu zajímavé nápady.

V září se v Havířově otevře nové velké sportovně-kulturní centrum, kde bude lezecká stěna, bowling, prostor pro basketbal a jiné sporty. Lidé si také budou moci posedět v kavárně. Centrum vzniká v bývalé výpravní hale vlakového nádraží, která se měla původně zbourat.

Děti základních škol měly za úkol vybrat pro halu název. Do výběru se dostal například Hawrland, Eldorádo, Nádražňák nebo Galaxie.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Přišly nápady celkem deseti základních škol, které se zapojily a ty naše školy se vždy rády zapojují do určité soutěže. Pak jsme se sešli na poradě vedení včetně pana tajemníka, paní tiskové mluvčí a zástupců odboru školství a kultury, paní vedoucí a měli jsme každý dva návrhy, které se nám nejvíce líbily. Pak se to demokraticky sečetlo, vyhodnotilo a můžu říct, že nejvíce hlasů dostal nápad, nebo návrh ze ZŠ Moravská a to z jejich prvního stupně. Je to název Fénix.”

Název vybrali žáci ze třetí třídy, kteří mají nesmírnou radost, že vyhrál právě jejich návrh.

anketa: “Vymysleli jsme to tak, že to nádraží se mělo zbořit, ale nezbořilo se a mělo se postavit nové. A je to podobné, jako u toho ptáčka Fénix tím, že skočí do ohně a znovu se zrodí tím svým popelem. A jeho symbol je znovuzrození. Mám z toho radost.”

Byly ještě nějaké jiné varianty?

anketa: "Andělíček. To jsme vymysleli, nám se to líbilo, ale celá třída jsme potom vybrali Fénix."
anketa: "Je to dobrý pocit, když jsme vyhráli a jsem za to rád. Jednou se půjdu do haly podívat."

Za to, že děti vybraly název pro nové centrum, dostanou od magistrátu hodnotnou cenu.

Nahlásit chybu


K tématu