Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

NEHODA V HAVÍŘOVĚ: Děti popsaly, jak se s nimi kolotoč propadl a jak narazily do konstrukcí

  • Havířov,

Dvě dívky, které se zranily při nehodě kolotoče v Havířově, popsaly, jak k neštěstí došlo. Zranění popisují, jak se kolotoč roztočil, ale v jednom momentu se nečekaně prudce propadl. Když roztočená část atrakce sjela dolů, začaly sedačky narážet do konstrukcí, tedy zábradlí a kabin obsluhy.

Jedna kabina se po nárazech převrátila, druhá byla poškozena. Některé sedačky i s pasažéry zůstaly viset za zábradlím.

Zranění oceňují rychlou pomoc, které se jim dostalo od přítomných svědků a záchranářů, kteří se na místo téměř okamžitě dostavili. 

Dvě sestry jely teprve první jízdu. Zatímco jejich kamarádka vyvázla jako zázrakem bez jediného škrábance, ony si poranily nohy. Naštěstí jen lehce. 

Shanti Valjašek, zraněná dívka: “Jeli jsme nahoru, potom to kleslo dolů a jeli jsme ve velké rychlosti a najednou to kleslo o dost níž, že jsme to nečekali. Pak tam byla ta pokladna, do které jsme narazili. Do té první jsme narazili lehce, ale o tu druhou jsem se úplně rozbila a zůstala tam viset. Jeden pán mě vzal a položil na trávník, pak tam přijeli hasiči, jeden mi na nohu dal dlahu a ovázal. Pak jsem jela sanitkou do nemocnice. Myslela jsem si, že to je sen. Bylo to nepříjemné. Za minutu nebo dvě přijely sanitky, hasiči a policie. Hned všechny ošetřili. Byla to rychlá akce. Děkuji všem za pomoc."
Sofie Valjašek, zraněná dívka: “Té první budky jsem se dotkly jenom nohama, ale potom jsme narazili do druhé. Pak se to zastavilo. Bylo to nepříjemné, bolela mě noha a nemohla jsem chodit."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy