Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vyšetřování nehody kolotoče v Havířově může podle policie trvat měsíce

  • Havířov,

Podle pondělních dopoledních informací zůstávají po sobotní nehodě na řetízkovém kolotoči v Havířově stále tři děti a dva dospělí v nemocnici. Policie šetří událost jako obecné ohrožení z nedbalosti. Vyšetřování může trvat i několik měsíců, záležet bude také na znaleckých posudcích.

Tísňová volání začala na dispečinky záchranných složek a policie přicházet v 15:19 hodin. Už v té chvíli však zraněným na místě poskytovali pomoc svědci, pořadatelská služba, policisté, strážníci a členové Českého červeného kříže, kteří byli na Havířovských slavnostech. Během chvilky se k nim přidaly posádky záchranné služby a hasiči. Do havířovské nemocnice bylo převezeno devět zraněných.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: “Z těch devíti příjmů jsme museli hospitalizovat dva pacienty. Jednoho dospělého a jedno dětského pacienta. Oba měli poranění dolních končetin.”

V ostravské fakultní nemocnici zůstávají tři zranění.

Petra Petlachová, mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava: “U většiny pacientů, kteří k nám přijeli v tu sobotu, těch bylo sedm celkem, většinou se jednalo o zlomeniny a poranění končetin.”

Vedení radnice se po nehodě rozhodlo slavnosti ukončit.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Já opravdu nedokážu v takové situaci za těchto podmínek předstírat, že k něčemu takovému nedošlo. Rozhodnutí to bylo těžké, ale asi ne tak těžké, jako to, co se stalo těm lidem, kteří byli zranění.”

Zda bude někdo za nehodu potrestán, se ukáže až na základě vyšetřování. Policie zahájila úkony v trestním řízení pro podezření spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Pro zdárné objasnění celé nešťastné události jsou přizvání znalci z příslušných oborů. Probíhají výslechy svědků událostí i poškození. Předpokládáme, že vyšetřování bude trvat několik měsíců."

Policie pracuje také s informací, že podle svědků měl mít kolotoč technické problémy již o den dříve.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy