Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté a znalci na místě vyšetřovali, proč došlo v Havířově k nehodě kolotoče

  • Havířov,

Je to téměř týden, kdy došlo v Havířově k nehodě na kolotoči, při které se zranilo mnoho lidí. V pátek znalci a policisté důkladně celou atrakci prohlédli. Pomáhali jim i hasiči s plošinou.

spuštění kolotoče před 14:00

V pátek v osm hodin ráno začalo vyšetřování nehody kolotoče, která se stala v sobotu 3. září, když zrovna probíhaly Havířovské slavnosti. Policisté a znalci budou zjišťovat, proč se ve výšce otáčející se plošina nečekaně propadla dolů a následně sjela až do spodní části atrakce, aniž by se přestala otáčet. Sedačky s pasažéry narážely do kabin obsluhy a zábradlí. Výsledkem bylo 4 těžce a 13 středně a lehce zraněných lidí, včetně dětí.

Daniel Vlčková, mluvčí PČR: “Dnes probíhá technické ohledání místa činu. Znalci z různých oborů provádějí dokumentaci jednotlivých částí atrakce. Samozřejmě i v našem zájmu je, aby parkoviště bylo co nejdříve zpřístupněno veřejnosti, ale každopádně bude vycházet ale také z dnešního dohledání.”

Policejní pokus probíhal od 8:00 hodin ráno. Zhruba ve 14:00 hodin se podařilo kolotoč zprovoznit. Vyšetřovatelé následně mohli zkoumat stav kolotoče přímo při jeho jízdě. Průběh na místě sledovali i kolemjdoucí.

anketa: “Věřím tomu, že na to přijdou, proč se to stalo. Je to neštěstí určitě. Samozřejmě, že to bude asi náročnější vyšetřování, ale věřím, že policie a ti, kteří to mají na starost, to vyšetří dobře.”
anketa: "Já si myslím, že to bude trvat dlouho. Já si myslím, že technici to měli zkontrolovat, když věděli, že už den předtím tam byl nějaký problém, tak se to mělo zkontrolovat ještě v den akce.”
anketa: “Podle mě, když už byla v pátek závada, tak to neměli vůbec pustit ten kolotoč. Měli ho opáskovat a raději jeden kolotoč vynechat, než se stalo to, co se stalo.”

Z první zkoušky se jevilo, že atrakce funguje správně. Plošina, ze které byly předtím sundány všechny sedačky, vyjela do několika metrů. Následně se kolotoč roztočil kolem své osy a plošina vystoupala až do nejvyššího místa. A po chvíli začala opět klesat. V místě, kde má dojít k zastavení otáčení se plošina skutečně zastavila a poté dojela opět do nejnižšího místa. Dobrou zprávou je, že žádný ze zraněných už není v nemocnici.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy