Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice stále neví, které pobočky pošty budou v Havířově zrušeny

Havířov |

Obce netrpělivě čekají na rozhodnutí, které pobočky pošty se u nich budou rušit. Prozatím se jen ví, že se počet sníží z 3 200 na 2 900. Konkrétní parametry pošta možná sdělí už příští týden. Následně chce své kroky vysvětlit jednotlivým zástupcům radnic. Podle primátora Havířova to je pozdě.

Ministerstvo vnitra tvrdí, že aby mohly být zachovány pobočky pošt i v těch nejmenších obcích, musí dojít k transformaci a redukci poboček tam, kde jich je hodně. Například v 70tisícovém Havířově je v současné době osm poboček. Kolik a které se budou rušit, se prozatím neví.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Česká pošta je státní podnik, který má na starosti ministerstvo vnitra. Musím říct, že jsem konsternován z toho, že s námi tuto problematiku nikdo nekomunikuje. My jako samospráva o tom nemáme žádné informace a jediné informace, které o tom máme, jsou z veřejných zdrojů. Já tu relevanci neumím posoudit v té první fázi, ale žádný dotaz, žádnou informaci o počtu poboček, kterých by se to mělo týkat, případně kolika zaměstnanců atd. jsme nedostali. Žádné takové informace nemáme. A musím říct, že s tím nesouhlasím já osobně. Je spousta lidí, kteří se bez těch poboček pošty neobejdou a velmi by mne zajímalo, jakým způsobem to hodlá ministerstvo vnitra řešit a troufám si říci, že budu v této věci ministra interpelovat ve sněmovně.”

Co jsou ty největší obavy a zda s tím budete moci ještě něco dělat?

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Za největší problém vnímám to, že s námi jako obcemi nikdo nekomunikuje. To mi přijde absolutně nehorázné. Ty pobočky jsou jednak v centru, tak jsou i v okrajových částech a je spousta lidí, kteří se bez služeb České pošty neobejdou. Ať už je to vyzvedávání důchodů, nebo obdržení zásilek. Ne každý je natolik schopen se pohybovat v elektronickém prostoru, aby ta pošta, nebo fyzická zásilka pro něj byla nahraditelná. My jsme 70tisícové město, druhé největší město v MSK a já pokládám za nehorázné, že o tom s námi nikdo nekomunikuje.”
anketa: “Ti lidi nevím, co budou dělat. Je to takové špatné. Na tu poštu chodí staří lidé, nemají účty, nebo tak. Takže nevím, jak to potom budou dělat.”
anketa: "Víte, co já bych udělal? Ten, kdo to ruší, ať to jde roznášet. Ať vidí, co ty ženské mají za práci. A ne, že chtějí něco rušit. Ať nic neruší. Ať se zamyslí, jak chodí ta pošťačka. Prší, neprší, sníh a musí jít.”
anketa: “Bude to smůla, budeme muset chodit tady na hlavní poštu a tak jsme ji měli tam dole u městského úřadu. Sice nefungovala, měla různou pracovní dobu, ale dobrá, aspoň něco, když už všechny ne. Já vím, že mají nějaké problémy, ale kdyby něco zůstalo, byli bychom určitě rádi.”

Jasno kolem rušení poboček by mohlo být už v příštím týdnu.

Matyáš Vitík, mluvčí České pošty: “Příští týden na jednání vlády budou potvrzené ty změny, tak hned zveřejníme pošty, kterých se to týká. My plánujeme, že po tom zveřejnění, tak každého starostu, kterého se ta změna bude týkat, tak s ním budeme mít pracovní jednání. Tam mu vysvětlíme nové rozložení těch poboček v jeho obci, ale nepředpokládáme, že by docházelo ke změnám.”

Česká pošta pracuje s tím, že se v rámci republiky k 1. červenci zruší na 300 poboček a zanikne přes dva tisíce pracovních míst.

Nahlásit chybu


K tématu

V nejteplejší den roku byla na havířovském koupališti plná kapacita

18. července 2023 13:03 | Havířov | Bára Kelnerová

Sobota byla nejteplejším a nejslunečnějším dnem. To šlo poznat i na návštěvnosti na letním koupališti v Havířově. Správa sportovních a rekreačních zařízení umožňuje nově lidem zakoupení i on-line vstupenek.

ZŠ F. Hrubína v Havířově je první, ve které město zahájilo modernizaci sítí

18. července 2023 13:09 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov potřebuje během několika let vyřešit starou elektroinstalaci ve školských zařízeních. Na investici v řádu stovek milionů korun si město vzalo úvěr. Modernizace začala o letošních prázdninách.

Havířov zahájil modernizaci sítí na školách

18. července 2023 11:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov potřebuje během několika let vyřešit starou elektroinstalaci ve školských zařízeních. Na investici si město vzalo úvěr ve výši 300 milionů korun. Modernizace začala o letošních prázdninách.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Hejtman Moravskoslezského kraje navštívil seniory v karvinském Novém domově

Nový domov v Karviné si při včerejším výjezdu prohlédl hejtman Moravskoslezského kraje. Zajímal se o jejich péči, aktivity i o to, jak jsou v zařízení spokojeni.

Park u Domu PZKO ožil barvami a zpěvem exotických ptáků

Včera 14:34 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Ve Stonavě se u Domu PZKO uskutečnilo první neoficiální setkání chovatelů papoušků z celého Karvinska. Akce, která přilákala nejen chovatele, ale i širokou veřejnost, nabídla pestrou přehlídku exotických ptáků.

Stonavská pouť uzavře centrum obce pro motorová vozidla

Včera 14:32 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Už tento víkend ožije Stonava tradiční Máří Magdalénskou poutí. I přesto, že lunapark bude v provozu již vpátek od 14:00 hod., centrum obce bude uzavřeno pro veškerou automobilovou dopravu, včetně autobusů, od soboty v 10:00 hod. do nedělní půlnoci.

Zahrádkáři přivítali léto tradičním setkáním

Včera 14:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Stonavští zahrádkáři opět ukázali, že umějí nejen pečovat o své zahrádky, ale také pořádat skvělé akce. Po úspěšném smažení vaječní se sešli k tradičnímu Vítání léta, kde návštěvníkům nabídli nejen chutné uzené klobásky, ale i další lahůdky připravené s láskou a péčí.

XIV Memoriał Posła Karola Jungi

Pogoda w niedzielny poranek 14. edycji Memoriału Karola Jungi nie nastrajała optymistycznie. Lecz gdy piłkarze wyszli na murawę, żeby przed meczem ustawić się do wspólnego zdjęcia, deszcz nieco zelżał i zza chmur wyjrzało nawet słonko.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

16. července 2024 17:13 | Karviná | Monika Danková | Karvinský expres

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Radnice stále neví, které pobočky pošty budou v Havířově zrušeny
Vydáno 24. března 2023 12:03, Havířov, Bára Kelnerová
Obce netrpělivě čekají na rozhodnutí, které pobočky pošty se u nich budou rušit. Prozatím se jen ví, že se počet sníží z 3 200 na 2 900. Konkrétní parametry pošta možná sdělí už příští týden. Následně chce své kroky vysvětlit jednotlivým zástupcům radnic. Podle primátora Havířova to je pozdě.

Ministerstvo vnitra tvrdí, že aby mohly být zachovány pobočky pošt i v těch nejmenších obcích, musí dojít k transformaci a redukci poboček tam, kde jich je hodně. Například v 70tisícovém Havířově je v současné době osm poboček. Kolik a které se budou rušit, se prozatím neví.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Česká pošta je státní podnik, který má na starosti ministerstvo vnitra. Musím říct, že jsem konsternován z toho, že s námi tuto problematiku nikdo nekomunikuje. My jako samospráva o tom nemáme žádné informace a jediné informace, které o tom máme, jsou z veřejných zdrojů. Já tu relevanci neumím posoudit v té první fázi, ale žádný dotaz, žádnou informaci o počtu poboček, kterých by se to mělo týkat, případně kolika zaměstnanců atd. jsme nedostali. Žádné takové informace nemáme. A musím říct, že s tím nesouhlasím já osobně. Je spousta lidí, kteří se bez těch poboček pošty neobejdou a velmi by mne zajímalo, jakým způsobem to hodlá ministerstvo vnitra řešit a troufám si říci, že budu v této věci ministra interpelovat ve sněmovně.”

Co jsou ty největší obavy a zda s tím budete moci ještě něco dělat?

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Za největší problém vnímám to, že s námi jako obcemi nikdo nekomunikuje. To mi přijde absolutně nehorázné. Ty pobočky jsou jednak v centru, tak jsou i v okrajových částech a je spousta lidí, kteří se bez služeb České pošty neobejdou. Ať už je to vyzvedávání důchodů, nebo obdržení zásilek. Ne každý je natolik schopen se pohybovat v elektronickém prostoru, aby ta pošta, nebo fyzická zásilka pro něj byla nahraditelná. My jsme 70tisícové město, druhé největší město v MSK a já pokládám za nehorázné, že o tom s námi nikdo nekomunikuje.”
anketa: “Ti lidi nevím, co budou dělat. Je to takové špatné. Na tu poštu chodí staří lidé, nemají účty, nebo tak. Takže nevím, jak to potom budou dělat.”
anketa: "Víte, co já bych udělal? Ten, kdo to ruší, ať to jde roznášet. Ať vidí, co ty ženské mají za práci. A ne, že chtějí něco rušit. Ať nic neruší. Ať se zamyslí, jak chodí ta pošťačka. Prší, neprší, sníh a musí jít.”
anketa: “Bude to smůla, budeme muset chodit tady na hlavní poštu a tak jsme ji měli tam dole u městského úřadu. Sice nefungovala, měla různou pracovní dobu, ale dobrá, aspoň něco, když už všechny ne. Já vím, že mají nějaké problémy, ale kdyby něco zůstalo, byli bychom určitě rádi.”

Jasno kolem rušení poboček by mohlo být už v příštím týdnu.

Matyáš Vitík, mluvčí České pošty: “Příští týden na jednání vlády budou potvrzené ty změny, tak hned zveřejníme pošty, kterých se to týká. My plánujeme, že po tom zveřejnění, tak každého starostu, kterého se ta změna bude týkat, tak s ním budeme mít pracovní jednání. Tam mu vysvětlíme nové rozložení těch poboček v jeho obci, ale nepředpokládáme, že by docházelo ke změnám.”

Česká pošta pracuje s tím, že se v rámci republiky k 1. červenci zruší na 300 poboček a zanikne přes dva tisíce pracovních míst.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000036355/radnice-stale-nevi-ktere-pobocky-posty-budou-v-havirove-zruseny