Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov je dalším městem, kde strážníci označují kola pomocí mikrotečky s kódem

  • Havířov,

Městská policie v Havířově už dvacet let nabízí lidem evidenci kol. Nyní přechází po vzoru jiných měst na forenzní značení pomocí mikrotečky. Výhodou je společná celostátní databáze.

Pan Marcel z Havířova si pořídil elektrokolo a byl by nerad, kdyby mu ho někdo ukradl. Je jedním z prvních, který využil forenzního značení, které nově nabízí městská policie. Strážníci nanesou na deset různých míst barvu, která má mikrotečky s kódy.

Libor Morcinek, 1. zástupce ředitele MP Havířov: “Dávají se na pevné části a na části snadno demontovatelné tak, aby bylo případné krádeži, demontáži toho kola možné rozeznat jednotlivé díly."

 Budete označovat i elektrokoloběžky?

Libor Morcinek, 1. zástupce ředitele MP Havířov: “Ano budeme označovat jak kompenzační pomůcky, to znamená invalidní vozíky, a to už děláme teď, pokud se někdo ozve a na elektrokoloběžky naběhneme až zaevidujeme větší množství jízdních kol.”
pan Marcel: "Jsem hodně rád hlavně kvůli rostoucím krádežím. Volali mi z MP, že registrují kola. Tak jsem se objednal a přišel jsem.”

Značení pomocí mikrotečky nabízí i další města. Databáze je propojená.

Kateřina Porembská, MP Havířov: "Měla by tam být některá města ze Slovenska a Polska s tím, že součástí té celonárodní databáze je spoustu MP po celé republice, které do toho mají přístup." 

Bezplatné označení kol platí jen pro lidi s trvalým pobytem. Zájemci se musí nejdříve objednat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy