Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Popelářské vozy a technika se staly trhákem Dne Technických služeb v Havířově

Havířov |

Pátý ročník Dne Technických služeb sklidil u veřejnosti opět velký úspěch. Do areálu u sportovní haly Slavie přišly stovky lidí. Největší zážitky si odnesly děti, kterým se líbila zejména technika, kterou technické služby používají.

Popelářské vozy, bagry, sekačky na trávu, odchytový vůz, cisterny, ale i soutěže a plno zábavy čekalo na celé rodiny, které se rozhodly navštívit Den Technických služeb.

Ludvík Martinek, ředitel Technických služeb Havířov: "Máme několik provozů. Čili každý provoz se tady prezentuje nějakou technikou. Ta technika je v rámci programu představena moderátorkou. Kromě těch záležitostí spojených s technickýma, je tady spousta atrakcí pro návštěvníky, aby se mohli zabavit i ti nejmenší. Chtěli jsme udělat něco, co by přitáhlo celé rodiny. Děti si to projdou a každá ta aktivita směřuje k tomu, aby se lidé naučili, jakým způsobem mají s olejem hospodařit, kde ho mají dávat. Totéž je, co se odpadu týče. Pak tady máme i pro ty lidi, kteří by rádi třídili biologický odpad, tak pro ně máme biologické kyblíky a sáčky samorozložitelné, aby ten bioodpad nekončil tam, kde nemá.”
anketa: "Všechno se mi líbilo a je to tady super. Vozil jsem se v autě, hrál jsem tady nějaké hry. Je to tu super.”
anketa: “Viděl jsem tady plno strojů, aut také jsem troubil na autech a viděl jsem tady plno soutěží a i jsem soutěžil už.” A co víš o třídění odpadu? “Třídit se má do kontejnerů podle barvy. Modrá je na papír, zelená je na sklo a žlutá je na plasty.”
anketa: “Líbí se nám to moc. Dojeli jsme z Českého Těšína, protože ta akce už má pět let. Jsme velmi rádi, že něco takového je, protože děti si neumí představit, jak funguje to, co běžně nevidí. Takže to mohou vidět zblízka a jsme za to moc rádi.”
anketa: “Já si myslím, že to je velká a hluboká myšlenka tady tohle, že to je velice dobré. Děti si uvědomí, jak třídíme ten odpad. Už ve školách, ve školkách se to učí. Děti přijdou domů, budou vědět, kam se co dává. Je to dobrá myšlenka.”

Lidé si také mohli zašlapat na speciálních kolech, pro dobrou věc.

Ludvík Martinek, ředitel Technických služeb Havířov: "Ty kola jsou napojená na takové nádoby, kde si vyberou ovoce a udělají si sami smuty a samozřejmě se započítávají kilometry, které najedou a my jsme za každý kilometr věnovali nějakou částku a ty ujeté kilometry pak přeměníme na peníze a tyto peníze předáme šekem na dětské oddělení nemocnice.”
Nahlásit chybu


K tématu

Den Technických služeb v Havířově si užily celé rodiny, děti byly opět nadšené z popelářského vozu

20. května 2024 11:43 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Jen jeden den v roce si může veřejnost prohlédnout veškerou techniku havířovských Technických služeb. A nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet. Akci navštívily stovky lidí.

Den Technických služeb v Havířově přilákal stovky lidí

20. května 2024 20:53 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Jen jeden den v roce si může veřejnost prohlédnout veškerou techniku havířovských Technických služeb. A nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet. Akci navštívily stovky lidí.

Analýza ukázala, že v Čeladné netřídí téměř 80 procent odpadu

16. června 2023 10:30 | Čeladná | Petra Dorazilová

Jak snížit množství komunálního odpadu a tím i finanční náklady na jeho svoz a skládkovné se snaží řešit i obec Čeladná. Nechala si proto zpracovat fyzickou analýzu odpadu. Ta ukázala, že v popelnicích končí téměř 80 procent komodit, které by se daly třídit.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Na Lodičkách v Karviné se dokončují úpravy okolí, jezero se ještě zarybní

Firma, která zajišťovala práce na odbahnění jezera Lodiček a úpravy břehů včetně výstavby nové lávky, ukončila zadané práce. Pro celkový efekt jsou ale nutné další kroky, včetně zarybnění jezera.

Jezero v karvinském parku Boženy Němcové čeká zarybnění

Firma, která zajišťovala práce na odbahnění jezera Lodiček a úpravy břehů včetně výstavby nové lávky, ukončila zadané práce. Pro celkový efekt jsou ale nutné další kroky, včetně zarybnění jezera.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Radnice v Havířově zvažuje udělat z dětské skupiny školku

23. května 2024 20:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Rodiče, kteří dávají své malé děti do městské dětské skupiny v Havířově, jsou v nejistotě. Radnice bude muset na čas uzavřít budovu kvůli nutné rekonstrukci. Po otevření by zařízení fungovalo jako mateřská škola.

Farma Bezdínek otevřela nový skleník a energocentrum

V současnosti největší producent rajčat v Česku. To je Farma Bezdínek v Dolní Lutyni. Pro ještě větší zvýšení produkce nově zahájila provoz dalšího skleníku. Zároveň zde bylo otevřeno nové energocentrum, aby byla farma více energeticky nezávislá.

MFK Havířov uspořádal pro děti velkou náborovou akci

23. května 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že budou děti ze zábavného dopoledne nadšené a v září se už některé z nich zapojí do prvního turnaje.

Popelářské vozy a technika se staly trhákem Dne Technických služeb v Havířově
Vydáno 30. května 2023 14:25, Havířov, Bára Kelnerová
Pátý ročník Dne Technických služeb sklidil u veřejnosti opět velký úspěch. Do areálu u sportovní haly Slavie přišly stovky lidí. Největší zážitky si odnesly děti, kterým se líbila zejména technika, kterou technické služby používají.

Popelářské vozy, bagry, sekačky na trávu, odchytový vůz, cisterny, ale i soutěže a plno zábavy čekalo na celé rodiny, které se rozhodly navštívit Den Technických služeb.

Ludvík Martinek, ředitel Technických služeb Havířov: "Máme několik provozů. Čili každý provoz se tady prezentuje nějakou technikou. Ta technika je v rámci programu představena moderátorkou. Kromě těch záležitostí spojených s technickýma, je tady spousta atrakcí pro návštěvníky, aby se mohli zabavit i ti nejmenší. Chtěli jsme udělat něco, co by přitáhlo celé rodiny. Děti si to projdou a každá ta aktivita směřuje k tomu, aby se lidé naučili, jakým způsobem mají s olejem hospodařit, kde ho mají dávat. Totéž je, co se odpadu týče. Pak tady máme i pro ty lidi, kteří by rádi třídili biologický odpad, tak pro ně máme biologické kyblíky a sáčky samorozložitelné, aby ten bioodpad nekončil tam, kde nemá.”
anketa: "Všechno se mi líbilo a je to tady super. Vozil jsem se v autě, hrál jsem tady nějaké hry. Je to tu super.”
anketa: “Viděl jsem tady plno strojů, aut také jsem troubil na autech a viděl jsem tady plno soutěží a i jsem soutěžil už.” A co víš o třídění odpadu? “Třídit se má do kontejnerů podle barvy. Modrá je na papír, zelená je na sklo a žlutá je na plasty.”
anketa: “Líbí se nám to moc. Dojeli jsme z Českého Těšína, protože ta akce už má pět let. Jsme velmi rádi, že něco takového je, protože děti si neumí představit, jak funguje to, co běžně nevidí. Takže to mohou vidět zblízka a jsme za to moc rádi.”
anketa: “Já si myslím, že to je velká a hluboká myšlenka tady tohle, že to je velice dobré. Děti si uvědomí, jak třídíme ten odpad. Už ve školách, ve školkách se to učí. Děti přijdou domů, budou vědět, kam se co dává. Je to dobrá myšlenka.”

Lidé si také mohli zašlapat na speciálních kolech, pro dobrou věc.

Ludvík Martinek, ředitel Technických služeb Havířov: "Ty kola jsou napojená na takové nádoby, kde si vyberou ovoce a udělají si sami smuty a samozřejmě se započítávají kilometry, které najedou a my jsme za každý kilometr věnovali nějakou částku a ty ujeté kilometry pak přeměníme na peníze a tyto peníze předáme šekem na dětské oddělení nemocnice.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000037436/popelarske-vozy-a-technika-se-staly-trhakem-dne-technickych-sluzeb-v-havirove