Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Májový den v Havířově se vydařil, pobavit se přišly stovky lidí

Havířov |

Pro obyvatele i návštěvníky Havířova se po roce konala velká májová akce plná zábavy, hudebních i tanečních vystoupení a také prezentace volnočasových aktivit.

Májové slavnosti patří k dlouholetým tradicím města a i letos si obyvatelé Havířova i návštěvníci z okolí přišli na své. Pobavit se mohli u dobrého jídla a pití, seznámili se s místními sportovními kluby a spolky a obdivovat mohli soubory a taneční skupiny při jejich vystoupeních. Hned ze startu Májového dne potěšily návštěvníky svým zpěvem lidových, jazzových, populárních a gospelových písní děti ze žákovského pěveckého sboru Rozmarýnek ze Základní školy Žákovská.

Daniela Hanušová, korepetitorka sboru Rozmarýnek: "Zazněly také čtyři skladby, se kterými jsme reprezentovali MSK v celostátní soutěži dětských pěveckých sborů v Holešově. Jsme získali cenu za interpretaci lidových písní.”

Poslechnout si lidé mohli i pásmo lidových písní folklorního souboru Vonička.

Martin Gelnar, vedoucí muziky souboru Vonička: "Vonička je dětský folklorní soubor, který působí již od roku 1992, takže tady vystoupí již několikátá generace jak tanečníků tak muzikantů. Vonička se věnuje především lašskému folkloru a folkloru Těšínského Slezska, ale muzikanti se nebojí zabrousit i do jiných oblastí.” 
anketa: členky souboru Vonička: "My budeme tančit Kočky, tančíme v párech a pak budeme tančit Jahodníky. Básničky budeme říkat a budeme zpívat."

A na pódiu předvedly svůj talent i mažoretkové skupiny.

anketa: mažoretky Kala Havířov: "Jsme z Kala Havířov. Budeme vystupovat s choreografií pódiovka, vyhrály jsme 2x třetí místo v Karviné a Hradci nad Moravicí a bylo to v MČR. Máme velkou radost, že jsme postoupily na Mistrovství světa."

Na prostranství kolem náměstí měly svá stanoviště také místní sportovní kluby a oddíly. Vyzkoušet si děti mohly třeba oblíbený basketbal.

Marek Sochacki, hlavní trenér basketbalistů TJ Start Havířov: "Narůstá nám členská základna, a to jak u kluků TJ Start Havířov, ale i u holek BK Havířov. Takže se snažíme spolupracovat a ukázat na této akci co vlastně děláme. U malých dětí výška rozhodující není, já pracuji s dětmi v přípravkách od 6 do 9 let, tam máme i otevřené turnaje, kde na výkonu až tak nezáleží a rozhodně na té výšce taky ne, jde jen o to nadšení.” 
anketa: členové oddílu basketbalu: "Baví mě to, že házíme na koš, děláme triky atd. třeba skáčeme na koš. Já si myslím, že je to hodně zábavný sport, to zabaví hodně lidí. Máme tady super partu.”

Představit se veřejnosti přišly i tanečnice pole dance z nově otevřeného tanečního studia Lektorky se tady věnují všem bez omezení věku a kondice, přijít sem může opravdu každý. Už teď sem přichází naučit se základní prvky zájemci od 6 do 65 let.

A nezapomnělo se ani na nejmenší děti, které sem přišly se svými rodiči.

Jana Feberová náměstkyně primátora Havířova: “Pro děti jsme připravili interaktivní zábavu, jako děláme vždy doprovodný program u akcí, ale my budeme mít ještě speciálně pro den dětí 24. a 25. června historické dny, tentokrát z doby Karla IV, to tady je luxusní záležitost a všechny už tímto zvu."

Májový den zpestřily na závěr i dvě místní kapely, Z nouze Blues a Butterfly Kiss.

Nahlásit chybu


K tématu

Lodičky v Karviné startují sezonu. Chystají velké akce i modernizaci

9. dubna 2026 15:22 | Karviná | Anna Břenková

Lodičky dokořán jsou oblíbeným místem kultury v Karviné. Lidé sem chodí za hudbou, dobrým jídlem nebo jen tak k vodě. Letošní sezona slibuje nabitý program pro rodiny s dětmi i fanoušky hudby. Areál se navíc chystá na důležité změny.

Děti z MŠ Čajkovička v Karviné zažily atmosféru i sporty jako na zimní olympiádě

14. února 2026 14:22 | Karviná | Jiří Cileček

Hokej, curling nebo třeba skoky na lyžích. To je jen malý výčet sportů, které se mohly vyzkoušet během týdne děti v jedné z karvinských mateřských škol. Tým pedagogů pro ně totiž připravil Zimní olympiádu. U některých sportů se samozřejmě muselo trochu improvizovat.

Sportovní disciplíny i medaile. Karvinská školka připravila pro děti Zimní olympiádu

16. února 2026 14:22 | Karviná | Jiří Cileček

Hokej, curling nebo třeba skoky na lyžích. To je jen malý výčet sportů, které se mohly vyzkoušet během týdne děti v jedné z karvinských mateřských škol. Tým pedagogů pro ně totiž připravil Zimní olympiádu. U některých sportů se samozřejmě muselo trochu improvizovat.


Požár obchodního centra v Ostravě zaměstnal několik jednotek hasičů

Dnes 9:28, vydáno včera 22:57 | Ostrava-Jih | Jiří Cileček

Ve čtvrtek večer zalarmoval hasiče požár obchodního centra v ostravské části Bělský les. Na místo se postupně sjelo větší množství hasičských jednotek. Když začalo hořet, v budově nebyli lidé. Zásah probíhal celou noc a byl vyhlášen II. stupeň poplachu. Jeden hasič se zranil a o život přišla zvířata ve zverimexu.

V útulku pro psy v Třebovicích se uskutečnilo každoroční setkání opatrovníků.

Včera 13:10 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pokud zvažujete pořízení psa z útulku, určitě to udělejte. Vyplynulo to s dalšího setkání opatrovníků, které pořádá Třebovické zařízení pro ztracené psy. Někteří z nich už mají i třetího pejska a moc si pochvalují jejich přátelskou povahu.

Bílovecký zámek vystavuje koruny pěti zemí, výstava Koruny Karla IV. je k vidění do září

Dnes 10:00 | Bílovec | Michal Slonina

Svatováclavská, Svatoštěpánská, Říšská, Římská i Lombardská - bílovecký zámek ukazuje návštěvníkům mistrovské repliky korun z pěti zemí Evropy. Výstava Koruny Karla IV. je událostí pro celý kraj.

Ostravští celníci na dálnici zajistili 16 tun nelegálního tabáku

Dnes 10:40 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ostravští celníci odhalili u Přerova kamion převážející přes 16 tun nelegálního tabáku. Zboží bylo určeno pro neexistující firmu. Předběžný únik na dani přesahuje 59 milionů korun.

Havířov řeší problém s auty, která blokují průjezd hasičům

Včera 16:07 | Havířov | Bára Kelnerová

Špatně zaparkovaná auta ve vnitroblocích mohou hasičům výrazně zkomplikovat cestu k požárům. Havířov proto upravuje problémové lokality, zpřísňuje kontroly a ve spolupráci s hasiči hledá řešení, která zajistí bezpečný průjezd záchranné techniky.

Půl hodiny čekání v koloně už bylo na některé řidiče příliš

Včera 10:04 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Na déle než 30 minut uvízli v koloně řidiči, kteří ve středu projížděli kolem přehrady Šance. Doprava byla zastavena v průběhu frézování asfaltu.

Prázdninový festival Vánoce v létě oživují každou středu Mariánské náměstí v Ostravě

Vánoční atmosféra uprostřed léta. Přesně to nabízí nový projekt mariánskohorské radnice s názvem Vánoce v létě. Každou středu se Mariánské náměstí promění v komorní kulturní scénu, kde nechybí živá hudba, občerstvení ani prostor pro sousedská setkávání.

Nové cisterny získali hasiči v Martinově a Plesné. Nahradí 40 let starou techniku

Včera 12:47 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Ostravě pokračuje obměna techniky dobrovolných sborů hasičů. Tentokrát dostaly cisterny jednotky z Martinova a z Plesné, kde nahradí už více než 40 let starou techniku.

V lese u Bílé zasáhla dřevorubce padající větev. Z nepřístupného terénu byl vyproštěn jeřábem

Dnes 10:40, vydáno včera 12:34 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Na dřevorubce měla z výšky spadnout velká větev. 46letý muž utrpěl vážné zranění páteře v lese u obce Bílá. Kvůli těžko přístupnému terénu musel být lékař na místo vysazen pomocí palubní jeřábu. Zraněný byl transportován vrtulníkem do nemocnice.

Stříbrné jezero se dál proměňuje. Město pokračuje v jeho revitalizaci

Včera 10:32 | Opava | Yvona Fajtová

Stříbrné jezero v Opavě čekají další změny. Město pokračuje v postupné revitalizaci oblíbené rekreační lokality a nově odkoupilo i restauraci s přilehlými pozemky. Cílem je dokončit proměnu celého areálu a nabídnout návštěvníkům ještě kvalitnější zázemí.

Havířov zve na slavnosti plné hudebních hvězd

Dnes 11:03 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířovské slavnosti se uskuteční 4. a 5. září. Jaké hvězdy vystoupí na hlavní stage a na jaký program se mohou návštěvníci těšit, prozradil v rozhovoru náměstek primátorky Pavel Rapant.

SVČ Asterix opět uspořádalo tábor pro děti a rodiče

Dnes 10:56 | Havířov | Bára Kelnerová

Středisko volného času Asterix každoročně pořádá letní tábory na své základně ve Pstruží. Jeden z turnusů je ale výjimečný – děti si ho mohou užít společně se svými rodiči.

Mladé vzpěračky z Horní Suché soutěžily v Havířově

Dnes 10:50 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Sportovní klub vzpírání Baník Havířov uspořádal 8. ročník mezinárodní Velké ceny Havířova, která byla letos poprvé spojena také s Memoriálem Oty Zaremby. Na soutěžním pódiu se představily děti a mládež do 17 let z klubů z Polska, Slovenska, domácího Baníku Havířov i z Kopřivnice a Horní Suché.

Tradiční pouť proměnila Albrechtice v centrum letní zábavy

Včera 18:00 | Albrechtice | Michal Feber

Tradiční pouť v Albrechticích opět zaplnila centrum obce stovkami návštěvníků.

Zaparkovaná auta blokují hasičům cestu k požárům

Včera 11:04 | Havířov | Bára Kelnerová

Špatně zaparkovaná auta ve vnitroblocích mohou hasičům výrazně zkomplikovat cestu k požárům. Havířov proto upravuje problémové lokality, zpřísňuje kontroly a ve spolupráci s hasiči hledá řešení, která zajistí bezpečný průjezd záchranné techniky.

Dočasná odstavná plocha pomůže s parkováním na V. etapě

8. července 2026 15:30 | Orlová | Monika Ociepková

Město Orlová otevře v těchto dnech novou dočasnou odstavnou plochu za obchodním domem v ulici F. Tůmy. Řidičům nabízí 66 parkovacích míst, která mají pomoci zmírnit nedostatek parkování na sídlišti páté etapy.

Májový den v Havířově se vydařil, pobavit se přišly stovky lidí
Vydáno 3. června 2023 15:29, Havířov, Monika Danková
Pro obyvatele i návštěvníky Havířova se po roce konala velká májová akce plná zábavy, hudebních i tanečních vystoupení a také prezentace volnočasových aktivit.

Májové slavnosti patří k dlouholetým tradicím města a i letos si obyvatelé Havířova i návštěvníci z okolí přišli na své. Pobavit se mohli u dobrého jídla a pití, seznámili se s místními sportovními kluby a spolky a obdivovat mohli soubory a taneční skupiny při jejich vystoupeních. Hned ze startu Májového dne potěšily návštěvníky svým zpěvem lidových, jazzových, populárních a gospelových písní děti ze žákovského pěveckého sboru Rozmarýnek ze Základní školy Žákovská.

Daniela Hanušová, korepetitorka sboru Rozmarýnek: "Zazněly také čtyři skladby, se kterými jsme reprezentovali MSK v celostátní soutěži dětských pěveckých sborů v Holešově. Jsme získali cenu za interpretaci lidových písní.”

Poslechnout si lidé mohli i pásmo lidových písní folklorního souboru Vonička.

Martin Gelnar, vedoucí muziky souboru Vonička: "Vonička je dětský folklorní soubor, který působí již od roku 1992, takže tady vystoupí již několikátá generace jak tanečníků tak muzikantů. Vonička se věnuje především lašskému folkloru a folkloru Těšínského Slezska, ale muzikanti se nebojí zabrousit i do jiných oblastí.” 
anketa: členky souboru Vonička: "My budeme tančit Kočky, tančíme v párech a pak budeme tančit Jahodníky. Básničky budeme říkat a budeme zpívat."

A na pódiu předvedly svůj talent i mažoretkové skupiny.

anketa: mažoretky Kala Havířov: "Jsme z Kala Havířov. Budeme vystupovat s choreografií pódiovka, vyhrály jsme 2x třetí místo v Karviné a Hradci nad Moravicí a bylo to v MČR. Máme velkou radost, že jsme postoupily na Mistrovství světa."

Na prostranství kolem náměstí měly svá stanoviště také místní sportovní kluby a oddíly. Vyzkoušet si děti mohly třeba oblíbený basketbal.

Marek Sochacki, hlavní trenér basketbalistů TJ Start Havířov: "Narůstá nám členská základna, a to jak u kluků TJ Start Havířov, ale i u holek BK Havířov. Takže se snažíme spolupracovat a ukázat na této akci co vlastně děláme. U malých dětí výška rozhodující není, já pracuji s dětmi v přípravkách od 6 do 9 let, tam máme i otevřené turnaje, kde na výkonu až tak nezáleží a rozhodně na té výšce taky ne, jde jen o to nadšení.” 
anketa: členové oddílu basketbalu: "Baví mě to, že házíme na koš, děláme triky atd. třeba skáčeme na koš. Já si myslím, že je to hodně zábavný sport, to zabaví hodně lidí. Máme tady super partu.”

Představit se veřejnosti přišly i tanečnice pole dance z nově otevřeného tanečního studia Lektorky se tady věnují všem bez omezení věku a kondice, přijít sem může opravdu každý. Už teď sem přichází naučit se základní prvky zájemci od 6 do 65 let.

A nezapomnělo se ani na nejmenší děti, které sem přišly se svými rodiči.

Jana Feberová náměstkyně primátora Havířova: “Pro děti jsme připravili interaktivní zábavu, jako děláme vždy doprovodný program u akcí, ale my budeme mít ještě speciálně pro den dětí 24. a 25. června historické dny, tentokrát z doby Karla IV, to tady je luxusní záležitost a všechny už tímto zvu."

Májový den zpestřily na závěr i dvě místní kapely, Z nouze Blues a Butterfly Kiss.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000037538/majovy-den-v-havirove-se-vydaril-pobavit-se-prisly-stovky-lidi