Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdniny využije Havířov na opravy cest a chodníků

Havířov |

Letní prázdniny se radnice snaží využít k opravám komunikací a chodníků. O které konkrétní úseky se bude jednat, řekl v rozhovoru náměstek primátora Bohuslav Niemiec.

Některé úseky cest ve městě působí na řidiče jako překážková dráha. Určité opravy provede město vždy po zimě, plošné pak nechává na léto. Což se týká i chodníků. Práce začnou již za pár dnů. Celkově radnice na opravy z rozpočtu vyčlenila 13 milionů korun.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Chodníky a komunikace jsou samozřejmě věčné téma. Nejsme schopni opravit všechno naráz, ale snažíme se právě využít letních měsíců i tomu, abychom poopravovali ty nejhorší věci. Právě v rámci sníženého provozu. Každým rokem postupujeme stejně. To znamená v rozpočtu je vyhrazena částka na chodníky šest milionů, na komunikace sedm milionů, kde odbor komunálních služeb vytipoval nejhorší místa a ty pak v rámci soutěže opravujeme. V letošním roce jsou to u těch komunikací například ulice Přátelství, nebo ulice Na Nábřeží od křižovatky 17. listopadu až po ulici Slezskou. Jsou tam také ulice Okružní, Kmochova, nebo Konzumní. U chodníků byly vytipovány spojka na ulici Mozartovou, Josefa Hory, ulice Družstevnická, Klidná, Stavbařská, nebo například Okrajová. Právě v celkovém objemu šesti, potažmo sedmi milionů korun.”

Když zůstaneme u těch komunikací. Bude se jednat o plošné opravy, a nebo jak se říká, se to jen zalátá?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Ty komunikace, které jsem vyjmenoval v předchozí části, tak tam se jedná o plošné opravy, kdy celý povrch bude vyfrézován a plošně vyasfaltován znovu. Co se týká malých oprav, tak ty se snažíme dělat průběžně tam, kde vznikají díry. To znamená postupným vyřezáním, definicí té díry a lokální opravou. Pokud už je ta komunikace potom v takovém stavu, že potřebuje plošnou opravu, tak třeba v dalším roce přistoupíme k její opravě.”

To znamená, když vezmeme tu komunikaci Na Nábřeží, ona se nebude opravovat celá, ale zasloužila by si to. V čem je problém? Jsou to finance?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Celkově kdybychom dělali celé Nábřeží naráz, tak se pohybujeme v částce nějakých 40 milionů korun. Nemáme tyto zdroje alokovány, ale snažíme se například jednat s krajem. V letošním roce se opravovala ulice Fryštátská, což je krajská komunikace. V minulém roce se nám povedlo ve spolupráci s ŘSD potažmo s krajem provést plošnou opravu Hlavní třídy a ulice Dělnická. Takže já myslím, že postupně komunikace v Havířově rekonstruujeme, ale opravdu nelze udělat všechny naráz.”

Během těch opravu bude omezena doprava?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Snažíme se připravit ty opravy tak, abychom do dopravy zasahovali co možná nejméně. To znamená, budou probíhat přípravné práce, ve kterých bude doprava zúžena a pak při plošné asfaltaci bude komunikace uzavřena a samozřejmě budou definovány objízdné trasy. Naše město je postaveno co se týče územního plánu dobře, takže tady jsme schopni vydefinovat bez větších problémů objízdné trasy. A právě letní měsíce slouží k tomu, že ten nižší provoz nám dovoluje bez komplikací provést tyto opravy.”

Vy jste se v loňském roce pustili do pokračování cyklostezek. Zastavilo se to, nebo počítáte s tím, že se budou dělat další cyklostezky, nebo prodlužovat cyklostezky?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Počítáme s tím samozřejmě, chceme pokračovat dále. Problém je, že u cyklostezek potřebujeme projektové dokumentace, které postupně tvoříme a právě máme nějaký dlouhodobější plán, kdy každý rok bychom chtěli pokračovat dále v propojení. V letošním roce bychom se rádi propojili na Národní třídu a v příštím roce bychom rádi pokračovali dále z Hlavní třídy na Dlouhou třídu.”

Konkrétní termíny oprav město upřesní na svých webových stránkách a sociálních sítích.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek řeší úklid, opravy i autovraky ve veřejném prostoru

12. října 2023 13:50 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Lidé ve Frýdku-Místku mohou dopředu hlásit odložení odpadu, který pochází z veřejného úklidu. Nevytvoří tím tak černou skládku a zajistí dopředu svoz. Město tak usiluje o čistotu veřejného prostoru. Dále řeší i jiná problémová místa, opravy nebo stojící autovraky.

V Karviné se rozjíždí další opravy místních komunikací, pozor na dopravní změny

1. srpna 2023 15:13 | Karviná | Monika Danková

V Karviné pokračují opravy místních komunikací a chystají se další parkovací místa. Dopravní provoz je na několika místech komplikovaný a to zejména kvůli opravám několika hlavních tahů, které provádí Ředitelství silnic a dálnic a také Správa silnic MSK.

V Karviné začnou v srpnu další opravy místních komunikací, pozor na dopravní změny

27. července 2023 17:13 | Celý MS kraj | Monika Danková

V Karviné pokračují opravy místních komunikací a chystají se další parkovací místa. Dopravní provoz je na několika místech komplikovaný a to zejména kvůli opravám několika hlavních tahů, které provádí Ředitelství silnic a dálnic a také Správa silnic MSK.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Dnes 14:51, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Hejtman Moravskoslezského kraje navštívil seniory v karvinském Novém domově

Nový domov v Karviné si při včerejším výjezdu prohlédl hejtman Moravskoslezského kraje. Zajímal se o jejich péči, aktivity i o to, jak jsou v zařízení spokojeni.

Park u Domu PZKO ožil barvami a zpěvem exotických ptáků

Ve Stonavě se u Domu PZKO uskutečnilo první neoficiální setkání chovatelů papoušků z celého Karvinska. Akce, která přilákala nejen chovatele, ale i širokou veřejnost, nabídla pestrou přehlídku exotických ptáků.

Stonavská pouť uzavře centrum obce pro motorová vozidla

Už tento víkend ožije Stonava tradiční Máří Magdalénskou poutí. I přesto, že lunapark bude v provozu již vpátek od 14:00 hod., centrum obce bude uzavřeno pro veškerou automobilovou dopravu, včetně autobusů, od soboty v 10:00 hod. do nedělní půlnoci.

Zahrádkáři přivítali léto tradičním setkáním

Stonavští zahrádkáři opět ukázali, že umějí nejen pečovat o své zahrádky, ale také pořádat skvělé akce. Po úspěšném smažení vaječní se sešli k tradičnímu Vítání léta, kde návštěvníkům nabídli nejen chutné uzené klobásky, ale i další lahůdky připravené s láskou a péčí.

XIV Memoriał Posła Karola Jungi

Pogoda w niedzielny poranek 14. edycji Memoriału Karola Jungi nie nastrajała optymistycznie. Lecz gdy piłkarze wyszli na murawę, żeby przed meczem ustawić się do wspólnego zdjęcia, deszcz nieco zelżał i zza chmur wyjrzało nawet słonko.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Prázdniny využije Havířov na opravy cest a chodníků
Vydáno 7. července 2023 9:47, Havířov, Bára Kelnerová
Letní prázdniny se radnice snaží využít k opravám komunikací a chodníků. O které konkrétní úseky se bude jednat, řekl v rozhovoru náměstek primátora Bohuslav Niemiec.

Některé úseky cest ve městě působí na řidiče jako překážková dráha. Určité opravy provede město vždy po zimě, plošné pak nechává na léto. Což se týká i chodníků. Práce začnou již za pár dnů. Celkově radnice na opravy z rozpočtu vyčlenila 13 milionů korun.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Chodníky a komunikace jsou samozřejmě věčné téma. Nejsme schopni opravit všechno naráz, ale snažíme se právě využít letních měsíců i tomu, abychom poopravovali ty nejhorší věci. Právě v rámci sníženého provozu. Každým rokem postupujeme stejně. To znamená v rozpočtu je vyhrazena částka na chodníky šest milionů, na komunikace sedm milionů, kde odbor komunálních služeb vytipoval nejhorší místa a ty pak v rámci soutěže opravujeme. V letošním roce jsou to u těch komunikací například ulice Přátelství, nebo ulice Na Nábřeží od křižovatky 17. listopadu až po ulici Slezskou. Jsou tam také ulice Okružní, Kmochova, nebo Konzumní. U chodníků byly vytipovány spojka na ulici Mozartovou, Josefa Hory, ulice Družstevnická, Klidná, Stavbařská, nebo například Okrajová. Právě v celkovém objemu šesti, potažmo sedmi milionů korun.”

Když zůstaneme u těch komunikací. Bude se jednat o plošné opravy, a nebo jak se říká, se to jen zalátá?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Ty komunikace, které jsem vyjmenoval v předchozí části, tak tam se jedná o plošné opravy, kdy celý povrch bude vyfrézován a plošně vyasfaltován znovu. Co se týká malých oprav, tak ty se snažíme dělat průběžně tam, kde vznikají díry. To znamená postupným vyřezáním, definicí té díry a lokální opravou. Pokud už je ta komunikace potom v takovém stavu, že potřebuje plošnou opravu, tak třeba v dalším roce přistoupíme k její opravě.”

To znamená, když vezmeme tu komunikaci Na Nábřeží, ona se nebude opravovat celá, ale zasloužila by si to. V čem je problém? Jsou to finance?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Celkově kdybychom dělali celé Nábřeží naráz, tak se pohybujeme v částce nějakých 40 milionů korun. Nemáme tyto zdroje alokovány, ale snažíme se například jednat s krajem. V letošním roce se opravovala ulice Fryštátská, což je krajská komunikace. V minulém roce se nám povedlo ve spolupráci s ŘSD potažmo s krajem provést plošnou opravu Hlavní třídy a ulice Dělnická. Takže já myslím, že postupně komunikace v Havířově rekonstruujeme, ale opravdu nelze udělat všechny naráz.”

Během těch opravu bude omezena doprava?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Snažíme se připravit ty opravy tak, abychom do dopravy zasahovali co možná nejméně. To znamená, budou probíhat přípravné práce, ve kterých bude doprava zúžena a pak při plošné asfaltaci bude komunikace uzavřena a samozřejmě budou definovány objízdné trasy. Naše město je postaveno co se týče územního plánu dobře, takže tady jsme schopni vydefinovat bez větších problémů objízdné trasy. A právě letní měsíce slouží k tomu, že ten nižší provoz nám dovoluje bez komplikací provést tyto opravy.”

Vy jste se v loňském roce pustili do pokračování cyklostezek. Zastavilo se to, nebo počítáte s tím, že se budou dělat další cyklostezky, nebo prodlužovat cyklostezky?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Počítáme s tím samozřejmě, chceme pokračovat dále. Problém je, že u cyklostezek potřebujeme projektové dokumentace, které postupně tvoříme a právě máme nějaký dlouhodobější plán, kdy každý rok bychom chtěli pokračovat dále v propojení. V letošním roce bychom se rádi propojili na Národní třídu a v příštím roce bychom rádi pokračovali dále z Hlavní třídy na Dlouhou třídu.”

Konkrétní termíny oprav město upřesní na svých webových stránkách a sociálních sítích.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000038107/prazdniny-vyuzije-havirov-na-opravy-cest-a-chodniku