Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cestují se mohou těšit na nové bezbariérové perony, modernizace vlakové stanice v Havířově začala

Havířov |

Správa železnic zahájila komplexní přestavbu havířovské stanice. Po dokončení bude nádraží již zcela bezbariérové a spoje ve směru od Ostravy budou moci končit až na zástavce Havířov střed.

Téměř tři a půl miliardy korun investuje během tří let Správa železnic do modernizace vlakové stanice v Havířově. Jedná se o poslední etapu v rámci revitalizace celého prostranství.

Jiří Svoboda, generální ředitel Správy železnic: “Já mám velkou radost, že scénář, který se zde nastavil před několika lety, což znamená, co s objektem, tak to už vidíme. Žije, pulzuje a je z něj i multifunkční hala. Dále, kde budou cestující, to už je hodové a nyní z pohledu železnice jako takové přijde do třetice to, co jsme si předsevzali. To znamená kompletní rekonstrukce železniční stanice jako infrastruktury. Mám fakt radost, protože doba je složitá, nicméně Havířov bude vyloženě už železniční.”

V letošním roce SŽ zahájí přípravné práce.

Miroslav Bocák, ředitel Stavební správy východ: "Od března příštího roku bude vybudována provizorní lávka na nástupiště, kterou budou využívat cestující pro přístup k vlakům a v průběhu celého příštího roku budou vybudována nová dvě ostrovní nástupiště a část podchodu od výpravní budovy nástupiště. V následujících letech bude tento podchod ještě protažen až na druhou část nádraží k obchodnímu centru. V rámci vybudování nového podchodu a nových nástupišť budou ke každému nástupišti vyvedeny výtahy a cestující, veřejnost ať invalidní, nebo matky s kočárky, budou mít možnost bezbariérově se dostat na nástupiště až k vlaku.”
Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: “Já bych chtěl poděkovat SŽ, protože je to investice 3,9 miliardy. Pokud mě paměť neklame, je to největší investice v Havířově dosud. Je to něco fenomenálního, co Havířov potřebuje. Každý Havířovan ví, že ty podchody, průchody a vůbec i to propojení s Šumbarkem je ve stavu, v jakém je a já se těším na nový stav, který bude a bude to modernizace se vším všudy. To je něco, co bude každý Havířovan kvitovat s povděkem.”

Od prosince se řidiči budou muset připravit také na dopravní omezení na Ostravské ulici, a to z důvodu rekonstrukce železničního mostu.

Miroslav Bocák, ředitel Stavební správy východ: "Stávající ocelový most bude demontován a bude vybudován nový. Tato rekonstrukce si vyžádá i uzavírky jednotlivých jízdních pruhů pod mostem. To znamená, že ještě v letošním roce budou vybudovány propoje mezi jednotlivými jízdními pruhy. Bude zrušen středový pás a od února příštího roku se uzavře jízdní pruh na Ostravu, bude se jezdit jen v protilehlém pruhu a tato uzavírka bude trvat asi čtyři měsíce. Potom se v následujícím druhém pololetí příštího roku tento provoz otočí.”
Nahlásit chybu


K tématu

Železniční stanice v Havířově projde modernizací, nástupiště budou bezbariérová

11. srpna 2023 11:28 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířov je poslední větší stanicí v Moravskoslezském kraji, kde dosud není možný bezbariérový přístup k vlakům. V září proto Správa železnic zahájí rozsáhlou modernizaci stanice, která potrvá tři roky.

Rekonstrukce železničního mostu v Havířově přinese omezení v dopravě

6. února 2024 13:20 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Oprava železničního mostu nad Ostravskou ulicí si vyžádá omezení. Řidičům bude po dobu prací k dispozici pouze jeden jízdní pruh. Rekonstrukce začne 12. února a potrvá až do konce listopadu.

Rekonstrukce budovy nádraží Ostrava-Vítkovice začne v květnu

8. května 2024 10:38 | Ostrava-Vítkovice | Jiří Cileček

Správa železnic začne tento měsíc s rekonstrukcí nádražní budovy v Ostravě-Vítkovicích. Oprava památkově chráněného objektu vyjde na téměř 275 milionů korun. Ve spolupráci s obvodem Vítkovice navíc projde revitalizací také přednádražní prostor. Hotovo by mělo být do dvou let.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Na Lodičkách v Karviné se dokončují úpravy okolí, jezero se ještě zarybní

Firma, která zajišťovala práce na odbahnění jezera Lodiček a úpravy břehů včetně výstavby nové lávky, ukončila zadané práce. Pro celkový efekt jsou ale nutné další kroky, včetně zarybnění jezera.

Jezero v karvinském parku Boženy Němcové čeká zarybnění

Firma, která zajišťovala práce na odbahnění jezera Lodiček a úpravy břehů včetně výstavby nové lávky, ukončila zadané práce. Pro celkový efekt jsou ale nutné další kroky, včetně zarybnění jezera.

Městský fotbalový klub Havířov upořádal pro všechny prvňáky velkou náborovou akci

Havířovský Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že po náboru získá do svých řad až 50 nových dětí.

Radnice v Havířově zvažuje udělat z dětské skupiny školku

23. května 2024 20:54 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Rodiče, kteří dávají své malé děti do městské dětské skupiny v Havířově, jsou v nejistotě. Radnice bude muset na čas uzavřít budovu kvůli nutné rekonstrukci. Po otevření by zařízení fungovalo jako mateřská škola.

Farma Bezdínek otevřela nový skleník a energocentrum

V současnosti největší producent rajčat v Česku. To je Farma Bezdínek v Dolní Lutyni. Pro ještě větší zvýšení produkce nově zahájila provoz dalšího skleníku. Zároveň zde bylo otevřeno nové energocentrum, aby byla farma více energeticky nezávislá.

MFK Havířov uspořádal pro děti velkou náborovou akci

23. května 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Městský fotbalový klub se opět zapojil do akce Měsíc náborů. Na hřišti si děti vyzkoušely nejen práci s míčem. Klub věří, že budou děti ze zábavného dopoledne nadšené a v září se už některé z nich zapojí do prvního turnaje.

Cestují se mohou těšit na nové bezbariérové perony, modernizace vlakové stanice v Havířově začala
Vydáno 13. října 2023 19:52, Havířov, Bára Kelnerová
Správa železnic zahájila komplexní přestavbu havířovské stanice. Po dokončení bude nádraží již zcela bezbariérové a spoje ve směru od Ostravy budou moci končit až na zástavce Havířov střed.

Téměř tři a půl miliardy korun investuje během tří let Správa železnic do modernizace vlakové stanice v Havířově. Jedná se o poslední etapu v rámci revitalizace celého prostranství.

Jiří Svoboda, generální ředitel Správy železnic: “Já mám velkou radost, že scénář, který se zde nastavil před několika lety, což znamená, co s objektem, tak to už vidíme. Žije, pulzuje a je z něj i multifunkční hala. Dále, kde budou cestující, to už je hodové a nyní z pohledu železnice jako takové přijde do třetice to, co jsme si předsevzali. To znamená kompletní rekonstrukce železniční stanice jako infrastruktury. Mám fakt radost, protože doba je složitá, nicméně Havířov bude vyloženě už železniční.”

V letošním roce SŽ zahájí přípravné práce.

Miroslav Bocák, ředitel Stavební správy východ: "Od března příštího roku bude vybudována provizorní lávka na nástupiště, kterou budou využívat cestující pro přístup k vlakům a v průběhu celého příštího roku budou vybudována nová dvě ostrovní nástupiště a část podchodu od výpravní budovy nástupiště. V následujících letech bude tento podchod ještě protažen až na druhou část nádraží k obchodnímu centru. V rámci vybudování nového podchodu a nových nástupišť budou ke každému nástupišti vyvedeny výtahy a cestující, veřejnost ať invalidní, nebo matky s kočárky, budou mít možnost bezbariérově se dostat na nástupiště až k vlaku.”
Ondřej Baránek (ANO), náměstek primátora: “Já bych chtěl poděkovat SŽ, protože je to investice 3,9 miliardy. Pokud mě paměť neklame, je to největší investice v Havířově dosud. Je to něco fenomenálního, co Havířov potřebuje. Každý Havířovan ví, že ty podchody, průchody a vůbec i to propojení s Šumbarkem je ve stavu, v jakém je a já se těším na nový stav, který bude a bude to modernizace se vším všudy. To je něco, co bude každý Havířovan kvitovat s povděkem.”

Od prosince se řidiči budou muset připravit také na dopravní omezení na Ostravské ulici, a to z důvodu rekonstrukce železničního mostu.

Miroslav Bocák, ředitel Stavební správy východ: "Stávající ocelový most bude demontován a bude vybudován nový. Tato rekonstrukce si vyžádá i uzavírky jednotlivých jízdních pruhů pod mostem. To znamená, že ještě v letošním roce budou vybudovány propoje mezi jednotlivými jízdními pruhy. Bude zrušen středový pás a od února příštího roku se uzavře jízdní pruh na Ostravu, bude se jezdit jen v protilehlém pruhu a tato uzavírka bude trvat asi čtyři měsíce. Potom se v následujícím druhém pololetí příštího roku tento provoz otočí.”
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000039596/cestuji-se-mohou-tesit-na-nove-bezbarierove-perony-modernizace-vlakove-stanice-v-havirove-zacala