Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově úřadovala opět na náměstí, lidem představila novou komunikační aplikaci

Havířov |  | Havířovský expres

Pokud chce havířovský magistrát prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Zaregistruj se a komunikuj. To bylo téma, se kterým přišli zástupci havířovské radnice za obyvateli na náměstí Republiky. Díky chytré aplikaci tak budou moci lidem chodit emailem, či do mobilního telefonu důležité informace, ale občané mohou i nahlašovat problémy ve městě, nebo sdělovat radnici své názory.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “My jsme aplikaci směrem k občanům měli. Používali jsme dlouhé roky Dej tip, ale ten už technologicky zastaral a koncepčně se nedal dále vyvíjet. Takže jsme hledali nějakou dobu vhodnou aplikaci pro Statutární město Havířov a samozřejmě, některá města jdou jinou cestou, mají svoje aplikace a my jsme hledali řešení, které je dlouhodobě udržitelné, má podporu, vývoj a jsme schopni se zapojit do stávajícího systému, což se nám povedlo. Myslím si, že aplikace Munipolis je vhodným řešením pro naše město, budeme ji dále s dodavatelem rozvíjet a já se moc těším na to, jak se začnou plnit data, začne to fungovat a bude to fajn. Myslím si, že ty výhody oproti původní aplikaci jsou každému jasné v okamžiku, kdy si to nainstaluje a těším se na to, až to bude fungovat.”

Aplikace jde jednoduše stáhnou. Stačí zadat telefonní číslo a nejlépe i adresu.

Rosalie Seidl Pokorná, mluvčí havířovského magistrátu: “Jsme schopní přes tu novou komunikační síť přímo cílit na občany tam, kde bydlí. Třeba bude odstávka elektřiny na ulici Kubelíkova, takže my přímo zacílíme na ulici Kubelíkova a občanům, kteří na ulici Kubelíkova bydlí, pošleme zprávu. Pokud vás zajímají sportovní akce, dáte fajfku, kulturní akce, dáte fajfku. Pokud ne, nedáte fajfku a budete chtít třeba jen dopravní informace, nebo informace o odstávce, informace jakéhokoliv typu, které vydává MmH. Dostanou se vám přímo do telefonu a pozor, jak registrace, tak to fungování je zcela zdarma.”
anketa: “Je to dobré. S internetem už pracuji déle.”
anketa: “Podívám se, co by bylo zajímavé pro mě a uvidím. Budu uvažovat o tom.”
anketa: “V dnešní době je to normální, jak máte internet, žádný problém” Jaké informace byste uvítal, aby vám chodily? “Už jsem si je zapsal. Tady pro seniory, zdraví, akce, krizové situace.”

Magistrát v rámci mobilní radnice takto na náměstí prezentoval už třeba projekt revitalizace Lesoparku Stromovka. Lidé ale mohou zástupcům města pokládat i nejrůznější otázky.

Nahlásit chybu


K tématu

Havířov nabízí lidem novou komunikační aplikaci

20. června 2024 9:32 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Pokud chce magistrát v Havířově prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Vedení Havířova opět úřadovalo přímo na náměstí Republiky, lidé se seznámili s novým projektem

3. října 2023 14:59 | Havířov | Bára Kelnerová

Vedení havířovské radnice úřadovalo přímo na náměstí Republiky. Lidé se tak mohli seznámit s chystaným projektem revitalizace lesoparku Stromovka a také pokládat zástupcům města nejrůznější otázky.

Havířov má mobilní radnici, vedení města úřadovalo přímo na náměstí Republiky

3. října 2023 19:54 | Havířov | Bára Kelnerová

Vedení havířovské radnice úřadovalo přímo na náměstí Republiky. Lidé se tak mohli seznámit s chystaným projektem revitalizace lesoparku Stromovka a také pokládat zástupcům města nejrůznější otázky.


Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

Včera 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

V Porubě slavnostně otevřeli dopravní hřiště s pumptrackem akcí Jak jezdit bezpečně

V Porubě se uskutečnila edukativní akce Jak jezdit bezpečně. Probíhala na novém dopravním hřišti s pumptrackem, které se tak zároveň slavnostně otevřelo všem milovníkům jízdních kol, koloběžek i odrážedel.

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde i toalety pro imobilní občany.

Hasiči cvičili záchranu zraněných při autonehodě v Klimkovickém tunelu

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravidelnou prázdninovou údržbu dálničního tunelu v Klimkovicích využili hasiči k cvičnému zásahu u autonehody. V uzavřeném prostoru si vyzkoušeli vyproštění zraněných řidičů dvou havarovaných vozidel.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Dřevěné stavby v Nýdku lákají návštěvníky na tradiční lidovou architekturu

Zachování lidové architektury jako dědictví pro další generace. To byla primární myšlenka za záchranou nýdecké Dřeviónky na úpatí Beskyd. Původní roubená usedlost bohužel zchátrala natolik, že ji bylo nutné zbourat, avšak na jejím místě v roce 2020 vyrostla její věrná kopie.

Jak správně přecházet přes přechod? Vstoupit na zelenou a dojít i na červenou

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Společenský dům Reneta bude mít nové sociální zázemí

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde toalety pro imobilní občany.

Albrechtickou pouť si letos užily i děti

Poslední červnovou neděli se obec Albrechtice proměnila v centrum radosti a zábavy. Každoroční pouť, která přilákala stovky návštěvníků z širokého okolí, nabídla i letos bohatý kulturní program.

Projekt Posezení s přáteli před domovem Vesna byl dokončen

10. července 2024 15:02 | Orlová | Monika Ociepková | Orlovský miniexpres

Projekt s názvem Posezení se přáteli, který se v minulém roce umístil v rámci hlasování participativního rozpočtu na třetím místě, je dokončen. Altán z modřínové dřeva o rozměrech 3 krát 4 metry je umístěn před domovem seniorů Vesna. Podél celé délky zástěny altánu se táhne lavice na sezení.

Dvoudenní Stonavská pouť se blíží

10. července 2024 13:40 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Jednou z nejvýznamnějších událostí kulturního dění v obci je bezesporu dvoudenní Stonavská pouť. Ta letošní se uskuteční ve dnech 20. a 21. července a obec připravila velmi pestrý program, který slibuje zábavu pro všechny generace.

Zhodnocení školního roku 2023/2024

10. července 2024 13:39 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Školáci i pedagogové si zaslouženě užívají dvouměsíční prázdniny. Jaký byl ovšem uplynulý školní rok, jakých úspěchů dosáhli stonavští školáci a jaké projekty byly realizovány? Nejen na tyto otázky jsme hledali odpověď v ředitelně stonavské základní a mateřské školy.

Radnice v Havířově úřadovala opět na náměstí, lidem představila novou komunikační aplikaci
Vydáno 21. června 2024 17:30, Havířov, Bára Kelnerová
Pokud chce havířovský magistrát prezentovat nějaký projekt, vyrazí s mobilní radnicí přímo za občany. Tentokrát lidem město představilo novou komunikační síť.

Zaregistruj se a komunikuj. To bylo téma, se kterým přišli zástupci havířovské radnice za obyvateli na náměstí Republiky. Díky chytré aplikaci tak budou moci lidem chodit emailem, či do mobilního telefonu důležité informace, ale občané mohou i nahlašovat problémy ve městě, nebo sdělovat radnici své názory.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “My jsme aplikaci směrem k občanům měli. Používali jsme dlouhé roky Dej tip, ale ten už technologicky zastaral a koncepčně se nedal dále vyvíjet. Takže jsme hledali nějakou dobu vhodnou aplikaci pro Statutární město Havířov a samozřejmě, některá města jdou jinou cestou, mají svoje aplikace a my jsme hledali řešení, které je dlouhodobě udržitelné, má podporu, vývoj a jsme schopni se zapojit do stávajícího systému, což se nám povedlo. Myslím si, že aplikace Munipolis je vhodným řešením pro naše město, budeme ji dále s dodavatelem rozvíjet a já se moc těším na to, jak se začnou plnit data, začne to fungovat a bude to fajn. Myslím si, že ty výhody oproti původní aplikaci jsou každému jasné v okamžiku, kdy si to nainstaluje a těším se na to, až to bude fungovat.”

Aplikace jde jednoduše stáhnou. Stačí zadat telefonní číslo a nejlépe i adresu.

Rosalie Seidl Pokorná, mluvčí havířovského magistrátu: “Jsme schopní přes tu novou komunikační síť přímo cílit na občany tam, kde bydlí. Třeba bude odstávka elektřiny na ulici Kubelíkova, takže my přímo zacílíme na ulici Kubelíkova a občanům, kteří na ulici Kubelíkova bydlí, pošleme zprávu. Pokud vás zajímají sportovní akce, dáte fajfku, kulturní akce, dáte fajfku. Pokud ne, nedáte fajfku a budete chtít třeba jen dopravní informace, nebo informace o odstávce, informace jakéhokoliv typu, které vydává MmH. Dostanou se vám přímo do telefonu a pozor, jak registrace, tak to fungování je zcela zdarma.”
anketa: “Je to dobré. S internetem už pracuji déle.”
anketa: “Podívám se, co by bylo zajímavé pro mě a uvidím. Budu uvažovat o tom.”
anketa: “V dnešní době je to normální, jak máte internet, žádný problém” Jaké informace byste uvítal, aby vám chodily? “Už jsem si je zapsal. Tady pro seniory, zdraví, akce, krizové situace.”

Magistrát v rámci mobilní radnice takto na náměstí prezentoval už třeba projekt revitalizace Lesoparku Stromovka. Lidé ale mohou zástupcům města pokládat i nejrůznější otázky.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000043683/radnice-v-havirove-uradovala-opet-na-namesti-lidem-predstavila-novou-komunikacni-aplikaci