Městská knihovna v Havířově se už potřetí zapojila do celostátního Týdne čtení, jehož cílem je podpořit dětské čtenářství a přiblížit dětem svět knih, a to i formou workshopů či besed s autory.
Tereza Jačmeníková, pracovnice knihovny: „Tyto akce jsou velmi oblíbené. Děti jsou vždy velmi nadšené, když mají možnost setkat se s autorem a sledovat, jak vzniká kniha. Je to pro ně velké plus. Myslím si, že tyto akce mají smysl, protože ukazují čtenářství i vznik knihy z úplně jiného úhlu pohledu.“
Anketa: „Mám ráda knížky, protože jsou zábavné. Vytváříme si díky nim vzpomínky a víme, o čem jsou. Můžeme si také vymýšlet vlastní příběhy.“
Anketa: „Musíme si to procvičovat, protože nám to v dospělosti může pomoci. Třeba když budeme něco potřebovat koupit a bude to tam napsané.“ A ještě mi zkus říct, proč by se měly číst knížky a ne třeba koukat do mobilu? „Protože z mobilu se kazí oči. Jsou tam obrázky a nemusíme si nic představovat. V knížce si naopak můžeme představovat postavy, protože jsme je neviděli.“
Organizátoři věří, že si mnozí mladí návštěvníci z Týdne čtení odnesli nejen nové zážitky, ale také chuť otevřít si další knihu.