Sbírka pro ukrajinské město Mukačevo je u konce

  • 21. února 2015,
  • 16:24,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Karviná, Orlová, Havířov a Frýdek-Místek. To byla města, která se zapojila do potravinové sbírky ADRY. Organizace pomáhá chudým dětem ze základní školy v ukrajinském městě Mukačevo. Do sbírky se hojně zapojila také havířovská nemocnice. Humanitární pomoc by měla být na Ukrajinu převezena na počátku března.

Reklama

Potravinová sbírka pro Ukrajinu je u konce a toto je jen část zboží, které už ADRA svezla do svého centrálního skladu v Havířově. Lidé toho chudým rodinám z Mukačeva darovali opravdu hodně. Na Ukrajinu se ale také poveze pro tamní nemocnici zdravotnický materiál a lékárničky.

Marcela Holková, koordinátorka sbírky: “Spustu lékárniček nám donášeli lidé z okolí, ale i autobusový dopravce a lékárna. Ta nám dala obvazový materiál, lékárničky, hygienické potřeby, ale i dětskou výživu”.

Velkou solidárnost s obyčejnými lidmi a dětmi ukázali i zaměstnanci havířovské nemocnice.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov: “Kromě sbírky potravin proběhla i sbírka zdravotnického materiálu. Je tam obvazový materiál, desinfekce, cévky a jiný materiál, který budou potřebovat”.

Taťána Kršíková, vrchní sestra psychiatrického oddělení: “Já sama jsem tady dala dva velké pytle s oblečením, dva s obuvi. My, kteří žijeme v zemi, kde máme blahobyt, nějaký životní standart, tak si ani nedovedeme představit, jak těžký život mají lidé v zemi, kterou zmítá konflikt”.

ADRA nyní vyřizuje veškerá povolení pro převoz humanitární pomoci, což není vůbec jednoduché. Nicméně k lidem by se mohly potraviny a ošacení dostat na počátku března.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu