Radnice už má zkušenosti i s veřejnými zakázkami na stavební práce menšího charakteru. Zde se ale forma elektronických aukcí tolik neosvědčila.
Petr Smrček, náměstek primátora (ČSSD): „U stavebních zakázek je to individuální. Máme zakázky, které běžely elektronickou aukcí, máme zakázky, které probíhaly jiným postupem podle zásad, které máme. To znamená zveřejňovali jsme je na webových stránkách města a dá se říct, že rozdíl v úsporách mezi nimi a není. Dnes jsme v době, kdy je na trhu stavebních prací recese, takže zájem firem je velký a nabídky jdou níže, než jsou odborné výpočty od projektantů, a to výrazně. Pohybujeme se mezi 30 až 40 procenty v některých případech. Není tedy rozdíl mezi elektrickou aukcí a běžným způsobem zveřejněným na webových stránkách města."
Největším problémem je malý zájem ze strany dodavatelů o získání zakázky prostřednictvím veřejných aukcí.
Petr Smrček, náměstek primátora (ČSSD): „Dodavatelé s tím nemají zkušenosti, mají obavy jít do určitě licitace. Možná nejsou schopni tak rychle reagovat na změnu nabídky konkurence. Takovou zkušenost máme. Naopak, když to zveřejníme na webových stránkách, tak tam je uchazečů mnohem více. Deset, patnáct nabídek na zakázku. V tomto případě u elektronické aukce máme případy, kdy u zakázky zateplení kulturního domu, což byla docela rozsáhlá zakázka se státní dotací, se nám přihlásili jen dva uchazeči."
Magistrát má zkušenost i s tím, že uchazeč šel s cenou tak dolů, že nakonec, přestože vyhrál, chtěl od smlouvy odstoupit. V tomto případě by ale musel dle podmínek zaplatit kauci.
Město přesto bude s elektronickými aukcemi pokračovat, a to zejména při nákupu komodit, jako je plyn nebo elektrická energie.