Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Cesty v kolonii finských domků v Horní Suché se budou v příštím roce opravovat

V bývalé hornické kolonii v Horní Suché žijí ve finských domech stovky lidí. Komunikace ale nikdy nebyly stavěny na velký provoz. Radnice do oprav cest, které nejsou její, ale nechce ze svého rozpočtu investovat desítky milionů. Řešení se nakonec nalezlo.

Obyvatele, ale i radnici trápí už dlouhé roky v lokalitě finských domků v Horní Suché v části Paseky zničené komunikace. Vlastníkem mnoha kilometrů ale není obec. Ta spočítala, že oprava v poddolované části by stála až 80 milionů korun.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Takže jsme přistoupili k realizaci již dlouhodobého plánu celkové rekonstrukci komunikací v této lokalitě. Část jsme provedli již za své peníze, ten zbytek chceme nějakým způsobem realizovat za pomocí státních peněz, protože jsou to klasické důlní škody. Viděli jsme, že například kanální vpusti jsou spíše na kopci než na nejnižším místě a nejsou funkční.”

Finské domky byly původně určeny pro hornické rodiny a počítalo se s tím, že se následně přestěhují do Karviné, Havířova či Ostravy. Kolonie ale nakonec zůstaly stát dodnes.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Tomu vlastně odpovídá i skladba podloží v místních komunikacích, která mnohdy není konstrukčně řešena vůbec na provoz automobilů. Se šířkou dokážeme něco udělat, s podložím ne.”
anketa: “Já myslím, že jo. Jestli na to jsou finance, tak jo. Tu jezdili kdysi dvě, tři auta a teď tu jezdí jak v Havířově.”
anketa: “Byli bychom rádi, protože tam kousek opravili. Určitě by byli všichni rádi, kdyby opravili celé cesty. "

Pokud vše dobře dopadne, práce na opravách komunikací by mohly začít v příštím roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy