Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé schválili rozpočet a podpořili investice

Zastupitelé schválili v prosinci rozpočet, který počítá s příjmy ve výši 130 milionů korun. Výdaje jsou spočítány na 190 milionů. Obec chce v příštím roce podpořit ekonomiku a hodně investovat.

Schodek pokryje z rezervy. Pokračovat se bude například v opravě červeného domu.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Jedná se o částku 20 milionů korun. Rekonstrukci už jsme započali. Vidíte, že jsou nová okna, střecha, jdeme do interiéru, komplet nové podlahy, stropy, příčky. Ze staré polské školy, slangově červená škola, bude v budoucnu nový obecní úřad.”

Další nemalá částka ve výši 15 milionů půjde na rekonstrukci hasičské zbrojnice.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Je to historická budova, se kterou se prakticky nehýbalo od jejího vzniku ve dvacátých letech minulého století. Chceme to posunou do tohoto století. Bude tam komplet nové sociální zázemí a trochu větší garáž pro vozidlo. Mělo by to být o něco větší vozidlo než dneska. Bude vyšší, bude mít pohon 4x4 a toho půl metru nám tam nyní schází. Bude to vyžadovat zásah do celé budovy.”

V příštím roce je naplánována další část výstavby chodníku k železniční zastávce.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “My už jsme s tou realizací započali, máme hotovou asi polovinu. Kvůli majetkovým sporům jsme tuto stavbu přerušili a chceme v ní pokračovat v příštím roce. Bohužel majetkové problémy přetrvávají, takže až se občané budou divit, proč zrovna uprostřed bude vynechané místo, tak to není nedostatkem peněz, ale byl to nesouhlas bývalého vlastníka.”

Radnice nyní jedná s novým vlastníkem, který dal souhlas s projektováním.

Obec v příštím roce počítá také s rozsáhlou rekonstrukcí ulice Brigádnická za zhruba devět milionů korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy