Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pracovníci zimní údržby mají v Horní Suché napilno

Jakmile nasněží, začne mrznout, lidé chtějí, aby byly cesty a chodníky bezpečné. O komunikace druhé a třetí třídy se stará Správa silnic MSK. 52 kilometrů cest a chodníků má na starosti obec.

Josef Žerdík, místostarosta Horní Suché: “Toto řešíme s třemi velkými traktory, dvěma malými traktory a se čtyřmi až pěti lidmi na údržbu. Máme ve vyhlášce napsané, že když spadne pět centimetrů sněhu, že bychom měli do třiceti minut vyjet. Nejde to ve dnech pracovního klidu, kdy na to máme hodinu. Pánové musí přijít z domu do práce, to je trochu delší čas. Každoročně, když spadne sníh, nejde to udělat vše najednou.”

Vedoucí údržby musel takto lidi stáhnout do práce v noci během uplynulého víkendu, když hodně sněžilo a následně mrzlo.

Jiří Vostrý, vedoucí údržby: “Máme na to dva malotraktory, kterými stáhneme sníh. Podle potřeby, když je to přimrznuté, nebo mrzne, tak to sypeme posypem struskou a dočišťují se zastávky, chodníky, přechody, a to už se dělá ručně.”

Problémem při odklízení sněhu jsou zaparkovaná vozidla zejména v koloniích finských domků.

Josef Žerdík, místostarosta Horní Suché: “Cesty jsou úzké a lidé tam nechávají vozidla a traktor nemůže projet dál. To chceme odstranit. Někteří lidé už v loňském a letošním roce si udělali odstavné plochy na svých pozemcích, což velice zpříjemňuje práci našim traktoristům.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy