Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osadní výbor v kolonii finských domků v Horní Suché řeší skládky i zápach dobytka

Osadní výbory, nebo občanské komise jsou mezičlánkem mezi místními a radnicemi. V Horní Suché v lokalitě finských domů lidi trápí černé skládky, ale také zápach z chovu hospodářských zvířat. Najít řešení však není vždy jednoduché.

V lokalitě finských domků v Horní Suché žije mnoho rodin. Domy jsou těsně vedle sebe, ulice jsou úzké. Na problémy, které místní trápí, mohou lidé upozorňovat pomocí schránky na obchodě. Osadní výbor pak podněty řeší s radnicí.

Miroslava Kutějová, předsedkyně Osadního výboru Paseky: "Největší podněty jsou právě, jak vidíte tady za námi tu černou skládku, která tady je v oblasti dětského hřiště, kde by to měly využívat děti pro svůj volný čas na hraní. A nehledě na to, že kousek odtud je sběrný dvůr.”
anketa, místní obyvatel: “Já jsem říkal, buď dát víc popelnic, ale stejně, i když se dá více popelnic, tak ta skládka tu bude stejně. A já už tu ty lidi upozorňuji, kteří tu něco dovezou, ale oni vůbec neposlouchají na to.”

Černé skládky chce radnice řešit pomocí fotopastí. Místní trápí i špatné a rozbité komunikace. K jejich opravě by mělo dojít v letošním roce. Lidé si také pronajímají od soukromého vlastníka pozemky a chovají na nich hospodářská zvířata.

Miroslava Kutějová, předsedkyně Osadního výboru Paseky: "Tady se spíše jedná o tu močůvku, že vedle jsou další zahrady, kde vy si sedíte, grilujete a opravdu ten hnůj smrdí.”
Helena Backová, majitelka zvířat: “Je to zajímavé, že je to tady obtěžuje, protože to tu máme deset let. Nikdy to nevadilo, vadí to poslední dva roky.”

Majitelka tvrdí, že žádná z provedených kontrol neodhalila nedostatky. Pokud stížnosti budou pokračovat, mohl by se situací zabývat odbor životního prostředí havířovského magistrátu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy