Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Při nočním požáru vyhořel finský domek v bývalé hornické kolonii, sousedy částečně ochránila protipožární stěna

V pondělí brzy ráno byli hasiči voláni do ulice U Vlečky v Horní Suché, kde hořel jeden z finských domků. Zatímco jedna část dvojdomku byla celá v plamenech, druhou se hasičům podařilo zachránit.

TV Polar

Požár byl ohlášen ve 4 hodiny. K zásahu okamžitě vyjely jednotky profesionálních hasičů z Havířova a Karviné, a také dobrovolných hasičů z Havířova, Horní Suché a Albrechtic. Polovina domu lehla popelem a částečně byla zasažena i druhá část. Právě kvůli tomu, aby se zabránilo poškození druhé poloviny stavení, jsou od sebe odděleny protipožární stěnou. 

Pavel Budina, řídící důstojník HZS MSK: “V brzkých ranních hodinách nám byl nahlášen požár finského domku v Horní Suché. Jednalo se o už poměrně rozsáhlé plamenné hoření. Po příjezdu jednotky bylo zřejmé, že je zasažena téměř celá střecha jedné části dvojdomku, takže v první fázi šlo o to hlavně zachránit tu část, která tolik zasažená nebyla. Probíhalo intenzivní hašení několika vodními proudy. V objektu se nikdo nenacházel Vyneseny byly dvě propanové lahve. Problémem bylo silné zakouření a to, že se jedná o sendvičovou stavbu, takže se musí postupně rozebírat a znovu dochází k k rozhoření.”

Příčina požáru je v šetření. Je ale možné, že souvisí s pracemi, které byly uvnitř prováděny. O štěstí v neštěstí může mluvit především obyvatel druhé poloviny dvojdomku.

Roman Adamec, obyvatel druhé poloviny domu: "Ráno mi volala policie, že nám hoří barák. Tak jsem přijel a nejvíce je poškozena střecha, okna a nějaké vnitřní vybavení. Doufám, že to půjde opravit, abych tady mohl dále bydlet."

Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 850 tisíc korun. 

Kateřina Piechowicz, mluvčí pronajímatele: "Jedna polovina objektu je značně poškozena a zatím zjišťujeme, zda vůbec půjde rekonstruovat. Druhá požárem tolik neutrpěla. Pro nájemníky máme připraveno náhradní ubytování, pokud ho využijí."

Požáry finských domků nejsou výjimečné. Jen v této dříve hornické kolonii jich popelem lehlo už několik. 

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail