Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obec v Horní Suché opravuje cestu a staví i nová parkovací místa

S příchodem jara se radnice pustila do plánovaných stavebních prací. Jednou z nich je i rozsáhlá oprava komunikace na ulici Brigádnická. Dojde k jejímu zpevnění a také rozšíření. Některé úseky však opraveny nebudou.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Celá Horní Suchá je na jílu, takže bagrujeme trochu více než je zvykem. Pokládáme geotextilii a ta stavba je poměrně drahá 9 milionů korun. Někteří majitelé pozemků pod touto komunikací naprosto nepochopitelně nesouhlasili s provedením této stavby. Takže na několika desítkách metrů vynecháváme tuto stavbu a bohužel opět položíme asfalt na to bláto, které je místo klasického podkladu v této lokalitě.”

Kilometrový úsek by měl být dokončen v létě. Nyní se pracuje i na vybudování nových parkovacích stání v lokalitě sídliště Chrost.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Nabízelo se řešení rekonstrukce ploch kolem multifunkčního centra Sušanka. Mělo by tam vzniknout deset až patnáct parkovacích míst s tím, že zvláštností této stavby je to, že tam bude jiná zámková dlažba, než na kterou jsme zvyklí. Bude prodyšná, bude propouštět vodu. V rámci vsakování zase možná uspoříme nějakých x tisíc hektolitrů, které by jinak odtekly do kanalizace a čistírny odpadních vod naprosto zbytečně.”

Právě na tuto investiční akci se obci podařila získat dotace ze Státního fondu životního prostředí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy