Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Suchá získala od Nadace OKD cenu za festival Fedrování s folklorem

Horní Suchá uspořádala už deset ročníků festivalu Fedrování s folklorem. Za ten poslední získala třetí místo od Nadace OKD, která je zároveň partnerem festivalu.

Marian Weisser, člen Rady obce Horní Suchá: “Na prvním místě bych chtěl poděkovat nadaci OKD za dlouholetou podporu. Já si myslím, že ten festival je zvláštní tím, že to není jen o prezentaci folkloru tak, jak je to známo, ale je to propojení hornických tradic a folkloru a ty tradice, tam se snažíme dostat nějakou zábavnou třeba scének z hornického života. Což se nám podařilo, jsou tam vstupy z hornických koupelen, z dopravy, fedrování, nebo náboru nových pracovníků. Těm lidem je to blízké, že vidí život na šachtě a ne jen čistá prezentace, jak to bývá na festivalech.”

Nadace OKD právě oceňuje netradičnost tohoto mezinárodního festivalu.

Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD: “Já jsem se tam byla podívat a je to něco neskutečného a i ti, kteří nemají moc s folklorem zkušenost, tak si to zamilují, protože ta atmosféra vás tak vtáhne. Takže doporučuji, aby se tam přijeli podívat.”

Finanční částku, kterou obec za festival získala, se rozhodla darovat zpět nadaci pro hornické sirotky.

Karolína Preisingerová, ředitelka Nadace OKD: "Je to velké překvapení, protože ještě nikdo to neudělal, že by dar, který od nás získal, věnoval někomu dalšímu a za to obrovské díky, protože dětem to pomůže.”

Obec by chtěla festival uspořádat i v letošním roce. Vzhledem k situaci se forma teprve ladí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy