Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna v Horní Suché se dočasně přestěhuje do tělocvičny

Budova bývalé červené školy prochází rekonstrukcí, a proto musela být uzavřena i knihovna. Jelikož práce ještě nějaký ten měsíc potrvají, našla obec náhradní provizorní prostory pro knihovnu v tělocvičně české školy.

Čtenáři se do knihovny od 2. července dostanou z parkoviště chodníkem kolem sportovní haly, pak vstoupí do prvních bílých dveří, které budou označeny.

Miluše Bulavová, vedoucí knihovny: “Nestěhovali jsme všechny knihy, protože z kapacitních důvodů to nebylo možné. Část knih zůstala uskladněná v té původní místnosti a tady jsme převezli hlavně novinky, celý dětský fond, převezli český i polský, časopisy tady máme. Bude to trochu omezené ty služby.”

K dispozici nebude možný přístup k internetu a tisk, kopírování ale ano.

Budete schopni v této tělocvičně pořádat například nějaké akce pro děti, jak jste byli zvyklí?

Miluše Bulavová, vedoucí knihovny: “Určitě, už se na to těšíme. Budeme pokračovat s besedy pro děti. Vznikl nám tam takový pěkný koutek, kde se děti budou moci posadit a kde ty besedy můžeme dělat a pokud to situace dovolí koronovirová a bude zájem v naší obci, tak to setkávání maminek s dětmi v knihovně, které probíhalo v roce 2019, tak bychom zase rádi obnovili.”

Červená škola se opravuje. Jak moc se těšíte na to, až to bude opravené a budete se moci vrátit?

Miluše Bulavová, vedoucí knihovny: “Moc se těšíme . Už, aby to bylo.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy