Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z MŠ v Horní Suché budou dovádět na nových herních prvcích

Už brzy si budou moci děti z Mateřské školy v Horní Suché hrát na zahradě na nových herních prvcích. Na své si přijdou od nejmenších ratolestí, až po předškoláky.

Bohunka Velíšková, vedoucí MŠ: "Pro ty naše nejmenší mrňousky jsme vybrali věž se skluzavkou, potom jsme vybírali prvky, které budou mít charakter balančních prvků, kde si budou děti procvičovat orientaci, obratnost. Na co jsem fakt pyšná a dětem se bude líbit, je pirátská loď, která má prvky i interaktivní tabule. Pro ty nejstarší děti tak to máme vybraný prvek Hexagon.”

Všeobecně herní prvky pro děti jsou velmi drahé. Vyrobeny jsou ze speciálních materiálů a musí splňovat veškeré bezepčnostní normy, za které odpovídá výrobce. V obci je už takových herních prvků více. Jak říká starosta, důležité je děti rozpohybovat.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “My jsme se kdysi snažili, říkalo se stáhnout děti z ulice. To už je za námi dávno a teď bychom je tam raději chtěli vrátit a chceme je stáhnout od počítačů a mobilních telefonů, protože to co se děje v dnešní době, zavání až degenerací, a to ne jen fyzickou, ale i psychickou. Viděl jsem dva kluky utíkat ze školy a kteří po sobě křičeli, tak za půl hodina na FB."

Nezbývá věřit, že děti právě z této mateřské školy budou mít díky velké zahradě a herním prvkům pohybu více než dost.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy