Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Suchá investuje do nového zavlažovacího systému na fotbalovém hřišti

Radnice v Horní Suché musí investovat do nového zavlažovacího systému na fotbalové hřišti. Nyní kropí trávník pitnou vodou. Výhodou je, že se v areálu nachází retenční nádrž.

Stejně jako jiné fotbalové areály v okolí šachet na Karvinsku, tak i ten v Horní Suché přišel útlumem těžby o užitkovou vodu na zavlažování trávníku. Musí tak používat pitnou vodu.

Ivan Marini, předseda Sportovního klubu Horní Suchá: “Od toho května do září potřebujeme průměrně 800 kubíků a samozřejmě od toho se odvíjejí náklady, které jsou při dnešní době 48 korun za vodné, tak se odvíjejí od 150 až 200 tisíc."

Ještě v letošním roce chce situaci obec vyřešit a má vypracovaný projekt. Výhodou je, že se v areálu nachází retenční nádrž. I tak si ale investice vyžádá několik milionů korun.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "My využijeme takového kouzla nechtěného. My jsme před několika lety při budování průmyslové zóny František byli nuceni oddělit srážkové vody od vod splaškových a v areálu této jednoty jsme vybudovali retenční nádrž, která v sobě obsahuje veškerou plochu střech na Františku, což je tedy té vody docela dost. My tady budeme mít i dvě menší nádrže, abychom využili i naši vodu ze střechy z tribuny, ze správní budovy. Finančně to bude docela náročné, bude se muset vybudovat čerpadlo. Není to jen o nějaké zemařině a nějakých trubkách. Bude to docela technologicky náročná stavba. Všechno bude řízené na automatickou závlahu, takže těch šest milionů zejména v této době, bude asi nutných.”

Obec se bude snažit na projekt získat dotaci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy