Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Horní Suché se investují rekordní peníze do oprav, nové cesty budou i mezi finskými domky

Horní Suchá se pustila do největší investiční akce a tou je oprava cest, chodníků, či parkoviště. Celkem se jedná o investice za 56 milionů korun.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Co se týče dopravních staveb, tak je tento rok naprosto unikátní. Myslím, co je obec Horní Suchá Horní Suchou, tak v jednom roce taková investice se ještě nestala. Je to zhruba 56 milionů korun, šest kilometrů komunikací při kompletní rekonstrukci, asi 300 metrů chodníků a tisíc metrů zpevněných ploch a parkoviště.”

Obec musela vynaložit velké úsilí a získala také finance od ministerstva na opravu cest mezi finskými domky v části Paseky. Ne všechny práce ale jdou podle plánu.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "U ulice Stonavské, respektive ulice Firlovka tady bohužel je stavba pozastavena, protože jsme narazili na starou kanalizaci ve vlastnictví společnosti SmVaK a teď se dohadujeme o tom, kdo ji bude opravovat, protože je opravdu ve špatném stavu. Děláme celkovou rekonstrukci, jako kdybychom stavěli novou komunikaci. Horní Suchá je bohužel na jílu, takže ty konstrukční vrstvy jsou opravdu luxusní, podložené geotextilií.”

Práce pokračují i na vybudování chodníků k vlakovému nádraží. I zde se stavba neobešla bez komplikací kvůli vlastnickým právům.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Děláme to na třikrát, my jsme se nezbláznili, ale takto to vycházelo majetkově. Pokaždé, když nám něco někdo dá, nebo prodá, ten kousek uděláme. V letošním roce bude hotová zásadní část, chybí nám možná pár desítek metrů uprostřed.”

Obec získala souhlas od nového vlastníka a tak i poslední část chodníku se bude moct udělat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy