Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci v Horní Suché budou mít novou tělocvičnu i šatny

Základní škola s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché využila prázdnin k rekonstrukci. Od září budou děti sportovat v tělocvičně na kvalitním povrchu a těšit se mohou i na nové šatny.

Přesto, že jsou prázdniny na Základní škole s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché je rušno. Řemeslníci trhají v tělocvičně staré parkety a následně se chystají položit moderní sportovní povrch.

Antonín Václavek, zástupce firmy: "Stará podlaha je na betonu, polštáře, rošt. Klasika parkety dvě vrstvy a už to bylo všechno rozbité, zvlněné na vyhození. Dávat se tu bude podlaha na roštu odpruženém a bude to překližková podlaha s podyžkou dřevěnou.”.

V suterénu měly děti šatny, které už byly staré desítky let.

Ewa Folwarczna, učitelka: "Šatny budou mít děti úplně nové, budou mít své skříňky a šatnu pro tělocvičnu také, protože dosud jsme neměli svoji šatnu pro tělocvičnu. Takže si myslím, že to bude super.”

Velký kus práce odvádějí i zaměstnanci školy, museli vše vyklidit a následně i uklidit.

Ewa Folwarczna, učitelka: “Zatím jsme prázdniny měli, také tady máme šikovné paní uklízečky a všichni, kdo mohou, pomáhají. Není to tak, že tady musíme naběhnout a celé prázdniny tady být a rekonstruovat. Ale je to tak, že se přijde, nastoupí a něco se pomáhá.”

Celkově se investice vyšplhají na 1,5 milionu korun. Financování vzala na svá bedra radnice.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy