Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Suchá zažila velké oslavy sportu v obci

Nadšenci sportu v Horní Suché měli důvod k velkým oslavám. Fotbal se v obci hraje už 90 let a aby toho nebylo málo, slavilo se i výročí 110 tělovýchovy a sportu.

Vše začalo slavnostní schůzi, kde došlo k ocenění dlouholetých funkcionářů a jubilantů z řad oddílů sportovního klubu. Hlavní program se následně odehrával při krásném počasí na hřišti. Návštěvníci mohli shlédnout zápas domácích starších žáků se Slovanem Havířov.

Ivan Marini, předseda SK Horní Suchá: “A ve tři hodiny hlavní program stará garda z Horní Suché proti staré gardě výběru Havířovska a v 17 hodin nastoupí naše áčko proti staré gardě Spartě Praha. Takže se těšíme, uvidíme tady známe internacionály, kteří kdysi hráli v reprezentaci za Spartu a reprezentovali naši republiku.”

Obec se snaží podporovat sport po všech stránkách.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “My si v Horní Suché uvědomujeme význam sportu pro celou společnost i obec zejména v těchto posledních měsících, kdy díky lockdownu se jasně ukázalo, že nějaká distanční výuka nenahradí děti ve školách, zaměstnance na pracovištích a sport nenahradí vůbec nic. Chtěl bych říct, že bez dobrovolných hasičů a fotbalu vesnice umírá a my podporujeme sport samozřejmě obecně. Před týdnem jsme například otevírali nové dětské hřiště se sportovními prvky s workoutem. Včera se zrovna na ME ve vzpírání juniorů stal náš odchovanec ve své kategorii mistrem Evropy. Takže v celé šíři má sport v Horní Suché zelenou.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy