Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MŠ a ZŠ s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché má opravenou tělocvičnu

Základní a mateřská škola s polským vyučovacím jazykem využila letních prázdnin k další rekonstrukci. Nyní se radní obce přišli podívat na výsledek prací a byli spokojeni.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Opravdu ta rekonstrukce této školy, která už trvá, co jsem vlastně tady, tak pokračuje interiérem. Vyměnili jsme kompletně podlahu včetně skladby pod podlahou. Takže jsme posunuli tělocvičnu do nějakého našeho století. Jsou tady pružné rošty, takže by následky pádů, i při těch dětech, které máme v posledních letech, přiznejme si, že nejsou nejšikovnější, by neměly být fatální. To je asi základ. Kromě vzhledu je to velký vklad do bezpečnosti našich dětí. Pokračujeme dole v šatnách, které prošly celkovou rekonstrukcí. Odstranili jsme takové ty nevzhledné drátěné, ocelové kóje. Jsou tam skříňky a vypadá to zase zcela jinak.”

Žáci už měli možnost novou tělocvičnu vyzkoušet.

Monika Dorota Plášková, ředitelka ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem: “Musím říct, že žáci jsou velmi spokojeni. Je tam krásná dubová podlaha. Velký úspěch. A také od 1. září máme nové šatny, plechové skříňky. Žáci také říkají, že je to jak v americkém filmu.”

Rekonstrukce stála obec zhruba 1, 7 milionu korun. Škola je ale kreativní a určitě už má další plány, jak budovu a zázemí pro děti i nadále vylepšovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy