Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Horní Suché se konal 11. ročník Fedrování s folklorem

Příznivci folkloru se mohli opět setkat na jedinečné akci, která již neodmyslitelně patří k Horní Suché. 11. ročník Fedrování s folklorem se konal v Dělnickém domě na začátku října.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Bez nějaké falešné skromnosti můžu říct, že je to asi nejlepší dolňácký slezský folklorní festival a nejen proto, že jsme si vždy dovolili pozvat docela kvalitní folklorní soubory. Ono sice za peníze v Praze dům, ale myslím, že je to i nějaké dramaturgii, skloubení té havířiny s folklorem.”

Program byl opravdu pestrý a opět mezinárodní.

Mariola Weiser, členka organizačního týmu: “Z Polska máme mix orchestrů, které hrají dechovou hudbu. Z ČR máme soubor Bufo, Šmykňa a Sušanie. Sušianie jsou místní, Bufo je z Prahy a vystupují s divadelními představeními propojenými s folklorem. Potom ještě soubor Šmykňa z Ostravy a ten vystupuje se slovenským folklórem.”
anketa, návštěvnice festivalu: “Zatím jsem hodně nadšená, je to super. Je tu spoustu zajímavých vtipných vystoupení, spoustu krásných souborů. Jsem nadšená. Já jsem tady letos poprvé.”

Atmosféru, která se nezapomíná, budou moci milovníci folkloru opět zažít za dva roky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy