Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Suchá dokončila další část chodníku k vlakovému nádraží

Každý člověk by si řekl, že vybudovat úzký chodník, nemůže trvat déle než pár měsíců. Od kolonie finských domků k vlakovému nádraží to však trvá už od roku 2015. Nyní se podařila dokončit další část, ale stejně ještě není chodník celý. Mohou za to majetkoprávní vztahy.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Horní Suchá je známá tím, že investujeme celkem hodně. Umíme postavit složité stavby, máme průmyslovou halu, sportovní halu. My tuto stavbu děláme natřikrát. Ty důvody jsou někdy exotické. Jeden majitel nás tady vydíral změnou územního plánu, i když ten pozemek je v ochranném pásmu dráhy, je pod vysokým napětím, není to možné. Jeho to nezajímalo. Tito majitelé měli zřejmě i jiné problémy, dostali se do finančních potíží. Byli v exekuci, jejich nemovitost včetně části chodníku jim byla zabavena.”

V dražbě získal nemovitost nový majitel a ten je vstřícnější, čehož si radnice váží a může pokračovat s výstavbou poslední části chodníku. Rozhodnutí o stavebním povolení mají už několik měsíců v rukou úředníci na havířovském magistrátu.

anketa: “Je to bezva, to víte, že jo. Protože než se dostanete třeba na hřbitov, nebo další část Horní Suché, tak to musíte všechno obejít kolem té hlavní silnice. To je ohromná zkratka. Pro nás matky je to super.”

Do doby, než se chodník dokončí, obec nezpevněnou část vysype štěrkem, ať je schůdná.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy