Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce Červené školy v Horní Suché opět pokračuje

Práce na rekonstrukci Červené školy, která následně bude sloužit jako obecní úřad, jsou opět v plném proudu. Budova z roku 1903 je plná překvapení. Ukázalo se, že každá místnost má jinou skladbu podlah.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Nevím, proč to naši předkové takto udělali, tato budova není přistavovaná postupně, možná tak maximálně dvakrát. Bylo to překvapení, práce byly pozastaveny a projektant se vrátil k rýsovacímu prknu a musel naprojektovat každou místnost zvlášť od znova.”

Zda se kvůli prodlevě navýší i cena za rekonstrukci, obec prozatím neví.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Prozatím počítáme s tím, že nějaká prodleva byla, ale firma věděla, že tohle to dodělá a měla si koupit materiál. Očekáváme nějaký tah na branku, asi bude po nás nějaké peníze na víc chtít, ale prozatím jsme nepodepsali žádný dodatek ke smlouvě.”

Důležité je, že všechny agendy budou konečně pod jednou střechou. Své místo zde bude mít opět i knihovna a obřadní síň. Obec ale musí počítat s vyšší cenou za energie, které

rapidně stoupají.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Ano tohle to se promítne. My jsme tuto budovu nechtěli zvenčí zateplovat. To cihlové zdivo je kus historie tohoto regionu Slezska. Počítáme, že ta tloušťka zdí nám zase něco vrátí.”

Zpoždění nabralo zhruba rok. Radnice věří, že rekonstrukce by mohla být dokončena v květnu, či červnu příštího roku.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail