Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci z Horní Suché namalovali obrázky pro obecní kalendář, za svá díla dostali odměnu

Každá obec vydává na další rok kalendář, na kterém se většinou podílejí profesionálové. Radnice v Horní Suché se ale rozhodla, že uspořádá soutěž, do které se zapojily děti.

Kalendář pro rok 2022 dostane v Horní Suché každá domácnost. V letošním roce se do jeho tvorby zapojili žáci z obou základních škol. A je škoda, že rok má jen dvanáct měsíců.

Josef Žerdík, místostarosta Horní Suché: "Kalendář vydáváme už od roku 2006 a v podstatě každý rok hledáme neustále témata. Že ty děti namalují tak krásné obrázky, tak si myslím, že to by se mělo v nějakých cyklech opakovat pořád.”

Obec odměnila všechny děti. Za titulní stranu byla hlavní cena, a to v hodnotě pěti tisíc korun.

Romana Zahradníková, ředitelka ZŠ a MŠ Horní Suchá: “Nápad je to krásný, myšlenka kalendáře s obrázky dětí z obou základních škol. Jsme to velice přivítali. Bylo velice složité vybírat, a proto jsme se rozhodli, vybírat obrázky anonymně a potom až bylo překvapení, kdo vyhrál.”
Izabela, oceněná školačka: "Napadlo mne to tak, že jsem přemýšlela o této zemi. Nakreslila jsem to podle toho, jak to tady vypadá."
Monika Dorota Plášková, ředitelka ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem: "Je to krásná iniciativa a navíc, protože jsme měli epidemickou situaci, tak všechny větší soutěže byly zrušeny a já si myslím, že děti přišly o skoro všechno. Takže ne jen jsme měli soutěž, krásné ceny a ještě spoustu radosti.”

Obec zvažuje, že po otevření nové radnice by z obrázků uspořádala výstavu.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail