Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koledníci Tříkrálové sbírky navštívili i Horní Suchou

Charita Český Těšín je ráda, že v letošním roce se Tříkrálová sbírka nemusela konat virtuálně. Tento týden koledníci navštívili radnice a jednu ze zastávek měli i v Horní Suché.

Koledníci Tříkrálové sbírky Charity Český Těšín navštívili také radnici v Horní Suché.

anketa, koledník: “Vybíráme peníze pro seniory, pro bezbariérový vstup, aby to měli lepší.”
anketa, koledník: “My vybíráme peníze, aby se rodiny, které se nemají domov, aby se měly lépe.”
anketa, koledník: “Já mám z toho pocit dobrý, protože lidé jsou raději na úřadech, když za nimi přijdou Tři králové.”
Monika Klimková, ředitelka Charity Český Těšín: “Z letošní sbírky máme obrovskou radost, a to z toho důvodu, že pro nás je důležité při koledování také popřát všechno dobré do nového roku. A tento osobní kontakt s lidmi na ulici, v domech, na radnici je pro nás podstatným přínosem celé Tříkrálové sbírky.”

V letošním roce Charita zapečetila 243 pokladniček pro asi 150 kolednických skupinek na území dvaceti obcí. Dalších 70 pokladniček je rozmístěno na stacionárních místech.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Pečetili jsme pět pokladniček. Dvě jsou v prodejně Hruška, jedna bude v kostele a dvě budou mobilní, kdy budou koledníci obcházet domácnosti. Já si myslím, že zrovna v této době je to velice důležité. V dnešní rozdělené době, ať už politicky, nebo očkovaní, neočkovaní. Každý projev solidarity je skvělý.”

Do pokladniček budou moci lidé přispívat do 16 ledna. Do konce dubna pak sbírka pokračuje na stránkách www.trikralovasbirka.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy