Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodačka z Horní Suché uprchla z Ukrajiny i s malým dítětem, v obci jí hodně pomohli

Dvacet kilometrů pěšky musela zvládnout mladá česká maminka, která žije na Ukrajině. Tlačenice v koloně zoufalých lidí byla tak velká, že se bála o život dítěte. Do rodné Horní Suché se nakonec po dvou dnech dostala. Ženě ihned pomohl spolek Tulipán a také radnice.

22letá paní Kristina z Horní Suché se vdala na Ukrajinu, kde se jim narodila dcera. Poklidný život na vesnici se během okamžiku změnil a ona i se sedmiměsíční holčičkou musela rychle utéct. Sbalit stačila jen věci pro malou a sobě pár triček. Cesta na polské hranice byla děsivá.

paní Kristina: “Za dva dny jsem se teprve dostala domů. Odvezli nás co nejblíže k hranicím a potom jsme šly dvacet kilometrů pěšky s kočárkem a bylo to psychicky náročné, jelikož se tam lidé na sebe tlačili, tlačili se na kočárek. Jednu chvíli jsem myslela, že mi udusí malou. Už jsem se tam potom i zhroutila.”

Manžel paní Kristiny nyní se zbraní v ruce hlídá jejich vesnici.

paní Kristina: "Včera mi psal, že ve Stryju, což je město asi dvacet minut od nás, že už jezdí tanky, tak nevím, co bude zítra.”

Žena se obrátila o pomoc na spolek Tulipán, který následně kontaktoval radnici.

Josef Žerdík, místostarosta Horní Suché: "Doufám, že si zvyknou babičky, protože se nám uvolnilo místo v domově s pečovatelskou službou přímo pod úřadem. Je to maličké, ale já myslím, že pro ty dvě dívky to stačí. Hlavně to nějak zařídit. Oblečení je, jídlo je, ubytování je, elektrika dneska, nebo zítra. Myslím, že přechodnou dobu to určitě stačí a pokud přijde manžel, tak bychom sehnali něco většího.”

Materiální pomoc mladá maminka už nepotřebuje, zůstala však naprosto bez prostředků. Proto, pokud by chtěl někdo paní Kristinu finančně podpořit, může tak učinit prostřednictvím spolku Tulipán.

paní Kristina: "Určitě bych chtěla poděkovat místostarostovi Horní Suché panu Žerdíkovi za pomoc, že nám tak rychle sehnal bydlení a také spolku Tulipán paní Sadok, která také pomáhá. Sehnala nám jídlo pro malou, pleny a budu vděčná všem lidem, kteří mi pomohou.”
Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail