Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Suchá pracuje na revitalizaci hřbitova

Hřbitov v Horní Suché prochází revitalizací. Vznikají nové chodníky a obec připravuje i rekonstrukci prostoru před smuteční síni.

Obec v Horní Suché se rozhodla opravit na hřbitově chodníky mezi jednotlivými hroby. Původně lidé chodili po zelené trávě a každý si prostor upravoval podle sebe.

Zbyšek Michnik, investiční referent: "My jsme se rozhodli, že chodníky sjednotíme a uděláme něco přírodního. To znamená mlátové chodníky a koresponduje to s hřbitovem a pomáhá to lidem tam dojít.”

Radnice se chystá i na opravu prostranství před smuteční síni.

Zbyšek Michnik, investiční referent: "Radní se rozhodli, že je třeba prostor zvelebit a trochu přizpůsobit dnešní době. Je tady povrch, který je z asfaltu. Je dělaný asi v letech, když vznikal hřbitov. Místo toho asfaltu chceme udělat zámkovou dlažbu. Zámková dlažba bude ve struktuře tak, jak je původně třeba tady na kolumbáriu.”

Zároveň se chystá rozšíření hřbitova.

Josef Malerz, správce hřbitova: "Obecní úřad v minulosti na toto pamatoval a vykoupil prostory za hřbitovem směrem k železniční trati a část toho prostoru už je připravena pro rozšíření na urnové hroby i jednohroby, dvojhroby na pohřbívání do země. Je na to pamatováno.”
Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

MaAnBa Plus s.r.o. - Č. Těšín
Český Těšín
od 120 Kč/hod.

Detail