Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Horní Suché si mohli opět užít tradiční pouť

Horní Suchá opět uspořádala tradiční pouť. Akce byla zahájena průvodem v čele s dechovou kapelou Sušanka. V kostele pak proběhla mše. Prostranství u úřadu zaplnily stánkaři, kolotoče a lidé se mohli také podívat na tvorbu soch v rámci Řezbářského plenéru.

K tomu všemu 1. Máj přinesl i krásné počasí.

Josef Žerdík, místostarosta Horní Suché: “ V posledních deseti letech nám alespoň mžilo, pršelo. Letos je to počasí nádherné. Myslím, že na to znovuzrození, start, rok nula, protože ta přestávka byla fakt dlouhá, jde to vidět i na prodejcích. Není to tak, jak by to mělo být, ale jsme rádi, že jsme alespoň toto sehnali a že pouť může začít znova.”
anketa: “Já se těším hlavně na kolotoče. Mně se tady moc líbí a jsem ráda, že tady je ta pouť. Já jsem přijela s dědečkem z Horní Suché a s maminkou a se strejdou z Horní Suché.”
anketa: “Já myslím, že to je v pořádku, když dva roky nebylo nic, tak alespoň něco. Setkáme se s přáteli, se známými a zjistíme, jestli jsme tady ještě na tom světě. Zasmějeme se.”
anketa: “Jsme určitě rádi, že to tu je. Je to tady moc pěkné, ale dcera nechce na žádný kolotoč. Tak babička koupila balonek. Já jsem se tady vdávala, takže mně se to tu líbí.”
anketa: “My jsme tady návštěvníci Horní Suché. Babička odtud pochází, děda. Takže tady máme rodinu. V Dělnickém domě veškeré oslavy, pouť, je to super, že Horní Suchá něco udělala, protože ten covid, bylo to smutné a teď je to super.”

Lidé si užívali zábavu až do večerních hodin a těší se na další společné akce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy