Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Suchá chce zadržovat vodu v krajině, obnoví nádrže a vybuduje jezírka

Sucho a nedostatek vody trápí všechny regiony. Když pak přijdou přívalové deště, voda se nazadrží a ještě způsobí škody na majetku. Právě s tímto problémem se nyní rozhodli něco udělat v Horní Suché.

Zadržovat vodu v krajině musíme. Tímto směrem chtějí jít v Horní Suché, kde vytipovali několik lokalit pro obnovení nádrží či vybudování jezírek. Jeden projekt bude v lese u zahrádkářské kolonie v části Podolkovice.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Lesy ČR nás celkem příjemně překvapily, vyšly nám vstříc a ve vlastní režii tu požární nádrž obnoví v podstatě ve větším měřítku. Tohle by mělo vyřešit už na věky věků nějaké periodické zátopy v zahrádkářské oblasti, která je pod touto požární nádrží. Bude tam průtok, který snese stávající koryto potoka. Celá ta údolnice bude při přívalových deštích zaplavena. Může to být i metr i metr padesát vody a ta voda bude pomalu několik dnů odtékat přirozeným korytem tak, ať se zadrží ta přívalová vlna.”
anketa: "Bude to dobré zachytávat tu vodu, aby nás nevyplavila. Naopak bude voda zachycena v nádrži a bude pro potřeby hasičů.”
anketa: “Té vody není. My jsme měli ve studni, když jsme postavili studnu, tak jsme měli čtyři metry. Každý rok to měříme a máme metr.”

Další lokalita se nachází uprostřed obce, kde radnice obnoví jezírko. Povolení na vodní dílo už obec má a se stavbou by chtěla začít ještě v tomto roce.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: "Čekáme až SmVak si vyvložkuje kanalizaci, která vede kousek vedle té budoucí zdrže, která by mohla způsobit neplechu, že by ta voda prosákla do kanalizace."
Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail