Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Horní Suchá bude mít opět jednobarevnou radu, starostou zůstane Jan Lipner

V Horní Suché po volbách získalo nejvíce 9 mandátů Sdružení nezávislých kandidátů Horní Suchá. Do zastupitelstva se dostala i strana KSČM se 3 mandáty a stejný počet získala strana KDU-ČSL.

V Horní Suché přišlo ke komunálním volbám 33% oprávněných voličů. Lidé volili v základní škole.

anketa: "Doufám, že to vyhraje někdo jiný." Takže očekáváte na radnici změnu? "Ano".
anketa: "Já změnu neočekávám, protože s vedením obce jsem spokojený. Myslím, že to tady funguje delší dobu ke spokojenosti.”

Nejvíce 9 mandátů získalo Sdružení nezávislých kandidátů Horní Suchá. Do zastupitelstva se dostala i strana KSČM se 3 mandáty a stejný počet získala strana KDU-ČSL.

V křesle starosty zůstane i nadále Jan Lipner.

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Rada bude opět jednobarevná, nicméně opozice bude mít místa šéfů povinných výborů, které zastupitelstvo musí ustavit. Takže určitá vyváženost tady bude.”

Jaké budou vaše priority pro nadcházející období?

Jan Lipner (STAN), starosta Horní Suché: “Nikdy není nic hotovo, vždy přijde překvapení, které člověk nečekal. U nás to bylo uzavření Dolu 9. květen, který nějakým způsobem spravoval kanalizační sběrač, který řešil celou východní část obce. Jsme si mysleli, že máme kanalizaci ukončenou, nemáme a jsme zase na začátku. Jedna čtvrtina obce je před touto akcí. Jsou tady i další problémy, které třeba nemáme ve volebním programu, prozatím ještě nevidím světýlko na konci tunelu, ale palčivě v této obci chybí například lékárna.”

Na radnici dojde ke změně v pozici místostarosty. Tu už po ustavujícím zastupitelstvu nebude vykonávat Josef Žerdík. Nahradí ho radní Martin Adamiec.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy