Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Folklorní pěvecký sbor Chórek oslavil dvacet let

Za dvacet let činnosti má pěvecký sbor Chórek z Horní Suché bohatý repertoár. Folklorní písně si mohli lidé poslechnout v rámci oslavy v Dělnickém domě.

Folklorní pěvecký sbor Chórek oslavil v Dělnickém domě 20 let své činnosti. Na jednu stranu to podle členů byla dlouhá doba, na druhou utekla, jako když bičem mrská.

Barbara Weiser, vedoucí pěveckého souboru Chórek: "My jsme prošli celý náš repertoár za celých těch dvacet let, takže je to takový průřez a máme ještě navíc devět úplně nových písniček. Bude to pestřejší a mám strašnou radost, že tady uvidíte naše sborové děti, protože to jsou všechno naše děti sborových zpěváků a jsou to děti, které chodí na naše zkoušky a zpívají písničky, které zpíváme my a tak jsme jim chtěli dát prostor, aby se ukázaly, jací jsou krásní a zázrační."

Celých dvacet let patří k souboru i pan Pavel Tomiczek.

Pavel Tomiczek, člen pěveckého souboru Chórek: "My se těšíme moc, hodně jsme pracovali, tak doufám, že to prodáme a že se to bude lidem líbit. Chórek mi dává to, že mám hodně známých, přátel, kteří se pohybují v té hudební branži. My jako zakladatelé, že jsme si vychovali hodně nových zpěváků. To mi dává hodně.”

 13 let Chórek spolupracuje s cimbálovkou z Ostravy Šmykňa pod vedením Jiřího Macháče.

A co by si přál soubor do dalších let?

Barbara Weiser, vedoucí pěveckého souboru Chórek: “Mladé lidi, aby k nám rádi přišli a zpívali s námi a tím pádem navazovali na to, čím my jsme začali.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - Průmyslová zóna Nové Pole
Karviná
od 17 300 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail