Karvinský Májovák se připravuje na soutěž v Holandsku

  • 8:48,
  • Karviná,

Dechový orchestr Májovák se intenzivně připravuje na prestižní hudební olympiádu v holandském Kerkrade, která se bude konat v červenci.

Jednou za čtyři roky přijíždějí do holandského Kerkrade nejlepší dechové orchestry z celého světa, aby se hudebně utkaly o vítězství. Letos jsou mezi vybranými i dva orchestry z České republiky, jedním z nich je i karvinský Májovák, který se v těchto dnech na mezinárodní soutěž intenzivně připravuje.

Petr Ženč, předseda správní rady Májováku: " Budou tam orchestry z pěti kontinentů, čtyřiceti zemí celého světa, exotických zemí jako Kolumbie, Singapur, USA, Kanada, Austrálie a Evropy, jsme rádi, že budeme reprezentovat celou ČR i Karvinou."

Na soutěži Májovák zahraje dvě velmi těžké skladby, jednu povinnou Summer Dances a jednu z vlastního výběru - Májovák vsází na Praise Jerusalem nebo-li Chvála Jeruzalému.

Petr Ženč, předseda správní rady Májováku: "Je to variace na arménský velikonoční hymnus, napsal ji americký skladatel Alfréd Reed."

Soutěž se bude konat v červenci. Před touto soutěží vystoupí Májovák začátkem června na mezinárodní soutěži velkých symfonických orchestrů v Ostravě. Májovák také bude hostit orchestr z francouzského La corix Valmer . Karvinští si francouzský orchestr s Májovákem mohou poslechnout tuto neděli ve starých Lázní Darkov a to od 15 hodin.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 13.11. 7:33
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 13.11. 7:33
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 13.11. 7:33
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků