Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský Májovák se připravuje na soutěž v Holandsku

  • Karviná,

Dechový orchestr Májovák se intenzivně připravuje na prestižní hudební olympiádu v holandském Kerkrade, která se bude konat v červenci.

Jednou za čtyři roky přijíždějí do holandského Kerkrade nejlepší dechové orchestry z celého světa, aby se hudebně utkaly o vítězství. Letos jsou mezi vybranými i dva orchestry z České republiky, jedním z nich je i karvinský Májovák, který se v těchto dnech na mezinárodní soutěž intenzivně připravuje.

Petr Ženč, předseda správní rady Májováku: " Budou tam orchestry z pěti kontinentů, čtyřiceti zemí celého světa, exotických zemí jako Kolumbie, Singapur, USA, Kanada, Austrálie a Evropy, jsme rádi, že budeme reprezentovat celou ČR i Karvinou."

Na soutěži Májovák zahraje dvě velmi těžké skladby, jednu povinnou Summer Dances a jednu z vlastního výběru - Májovák vsází na Praise Jerusalem nebo-li Chvála Jeruzalému.

Petr Ženč, předseda správní rady Májováku: "Je to variace na arménský velikonoční hymnus, napsal ji americký skladatel Alfréd Reed."

Soutěž se bude konat v červenci. Před touto soutěží vystoupí Májovák začátkem června na mezinárodní soutěži velkých symfonických orchestrů v Ostravě. Májovák také bude hostit orchestr z francouzského La corix Valmer . Karvinští si francouzský orchestr s Májovákem mohou poslechnout tuto neděli ve starých Lázní Darkov a to od 15 hodin.
Oldřich Robenek - areály OKD Karviná
Karviná
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků