V karvinské knihovně úspěšně trénují paměť

  • 16. května 2017,
  • 10:06,
  • Karviná,
  • Monika Danková

Od loňského roku nabízí karvinská regionální knihovna kurzy trénování paměti pro širokou veřejnost. Jednotlivé lekce obsahují různé metody, koncentrační cvičení na paměť i pozornost.Ohlasy účastníků jsou pozitivní, výsledky se dostavují velmi brzy.

Reklama

Tohle je Světlana Kozikowská z Havířova.Do kurzu trénování paměti se přihlásila kvůli svému pocitu, že ztrácí paměť. V poslední době kvůli činnostem, které dělala automaticky, jako vypnutí žehličky, zamknutí bytu nebo auta sama v sobě pochybovala, zda je opravdu udělala.

Světlana Kozikowská. účastnice kurzu: “Když jsem přišla na první lekci, tak jsem zjistila, že to není o ztrátě paměti, ale o roztěkanosti, o tom, že člověk je přetížený. V podstatě pracuji hlavou a ta hlava je denně přetížena.”

I když absolvovala teprve dvě lekce kurzu, už teď vnímá velké zlepšení paměti.

Světlana Kozikowská. účastnice kurzu: “Jsem si uvědomila, že je jednoduché si zapamatovat různé věci v různých množství, protože když si k tomu dokážete vytvořit nějakou pomůcku, tak v krátkém čase se naučíte spoustu dat a informací, které se do paměti zapíše.”

V kurzech bude regionální knihovna pokračovat, příležitost dostanou další zájemci.

Svatava Sukopová, knihovnice: “Pokud by měl někdo zájem, kurzy se v knihovně konají každé pololetí a další běh základní začne od září.”

Stačí se kdykoliv přihlásit přímo v knihovně.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu