V Karviné se připojili k happeningu ZUŠ Open

  • 12:00,
  • Karviná,

Operní pěvkyně Magdalena Kožená se rozhodla osobně podpořit základní umělecké školy v České republice. Založila Nadační fond, který má pomoci zviditelnit tento systém uměleckého vzdělávání. Žáci všech oborů se poprvé představili veřejnosti ve 280 městech po celé republice, mezi nimi byla i Karviná.

Karvinská Základní umělecká škola Bedřicha Smetany se připojila k velké celorepublikové happeningové akci nazvané ZUŠ Open. Před regionální knihovnou se konal žánrově pestrý program pro širokou veřejnost .

Kamil Novák, ředitel ZUŠ B. Smetany: “Všechny 4 umělecké obory, které na naší škole máme, tak se zde představují. Slyšíme hudební obor, bude i výtvarný, taneční a literárně dramatický. Akce je velmi dobrá pro všechny ZUŠ v tom, že nejširší veřejnost se může podívat pod pokličku umění a zjistí to, co je za zdmi v učebnách, třídách nebo sálech, co se na těch ZUŠkách děje.”

S tím souhlasili i přihlížející rodiče a další rodinní příslušníci.

anketa, přihlížející: “Je to výborná věc, je třeba podpořit umělecké školství v naší republice, líbí se mi to.” “Určitě je to dobré.” “Kolemjdoucí se můžu podívat, co tam dělají děti.”

Noví zájemci se mohou přijít do ZUŠ podívat osobně a to v rámci dnů otevřených dveří, které se konají 8 a 13 června vždy od 15 do 17 hodin.
Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

Dnes 18:00 - 23:57
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků