Knižní jarmark v Karviné uspokojil stovky čtenářů

  • 12:05,
  • Karviná ,

V Karviné měli svůj velký den všichni milovníci knih. Na Masarykově náměstí si ve stáncích mohli vybrat přesně to, co rádi čtou a to v rámci už 23.ročníku Knižního jarmarku. Jako každoročně byl v obležení hlavně stánek knih za babku, což jsou tituly vyřazené z fondu knihovny.

Masarykovo náměstí patřilo v pátek čtenářům všech generací. Každý kdo úplně nepropadl internetu a e-knihám a miluje otáčení a šustění papírových listů knih si právě tady přišel na své. Každý rok projde jarmarkem až tři tisíce lidí.

Halina Molinová, ředitelka knihovny: “Kniha má svůj půvab, je zajímavým artefaktem, což internet nenahradí.”

Ve stáncích čekaly jak knižní novinky tak knihy vyřazené z fondu knihovny.

Denisa Machů, knihovnice: “Buď jsou ty knihy opotřebované nebo je máme duplicitně, objeví se u nás dvakrát a pak ji tady nabízíme návštěvníkům.”

Na výběr tady měli lidé stovky knih ze všech žánrů, od beletrie přes detektivky až po knihy vzdělávací jako encyklopedie.

anketa, návštěvníci jarmarku: “Je to lepší jak filmy v televizi řekl,.” “Já tady chodím každý rok a vždycky si odnesu plnou tašku.” “spíš scifi, našel jsem už tady mám pět knížek.”

Jarmark byl bohatý nejen na knihy, ale i na doprovodný program, atrakce pro děti, soutěže i hudbu, která se linula s historického flašinetu.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků