Knižní jarmark v Karviné uspokojil stovky čtenářů

  • 1. září 2017,
  • 12:05,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V Karviné měli svůj velký den všichni milovníci knih. Na Masarykově náměstí si ve stáncích mohli vybrat přesně to, co rádi čtou a to v rámci už 23.ročníku Knižního jarmarku. Jako každoročně byl v obležení hlavně stánek knih za babku, což jsou tituly vyřazené z fondu knihovny.

Reklama

Masarykovo náměstí patřilo v pátek čtenářům všech generací. Každý kdo úplně nepropadl internetu a e-knihám a miluje otáčení a šustění papírových listů knih si právě tady přišel na své. Každý rok projde jarmarkem až tři tisíce lidí.

Halina Molinová, ředitelka knihovny: “Kniha má svůj půvab, je zajímavým artefaktem, což internet nenahradí.”

Ve stáncích čekaly jak knižní novinky tak knihy vyřazené z fondu knihovny.

Denisa Machů, knihovnice: “Buď jsou ty knihy opotřebované nebo je máme duplicitně, objeví se u nás dvakrát a pak ji tady nabízíme návštěvníkům.”

Na výběr tady měli lidé stovky knih ze všech žánrů, od beletrie přes detektivky až po knihy vzdělávací jako encyklopedie.

anketa, návštěvníci jarmarku: “Je to lepší jak filmy v televizi řekl,.” “Já tady chodím každý rok a vždycky si odnesu plnou tašku.” “spíš scifi, našel jsem už tady mám pět knížek.”

Jarmark byl bohatý nejen na knihy, ale i na doprovodný program, atrakce pro děti, soutěže i hudbu, která se linula s historického flašinetu.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

bebro electronic s.r.o.
Karviná
od 21 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Slezská důlní díla a.s.
Karviná
od 28 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

SENIOR DOMY POHODA ČESKÝ TĚŠÍN a.s.
Karviná
od 26 050 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu