Knižní jarmark v Karviné uspokojil stovky čtenářů

  • 1. září 2017,
  • 12:05,
  • Karviná,
  • Monika Danková

V Karviné měli svůj velký den všichni milovníci knih. Na Masarykově náměstí si ve stáncích mohli vybrat přesně to, co rádi čtou a to v rámci už 23.ročníku Knižního jarmarku. Jako každoročně byl v obležení hlavně stánek knih za babku, což jsou tituly vyřazené z fondu knihovny.

Reklama

Masarykovo náměstí patřilo v pátek čtenářům všech generací. Každý kdo úplně nepropadl internetu a e-knihám a miluje otáčení a šustění papírových listů knih si právě tady přišel na své. Každý rok projde jarmarkem až tři tisíce lidí.

Halina Molinová, ředitelka knihovny: “Kniha má svůj půvab, je zajímavým artefaktem, což internet nenahradí.”

Ve stáncích čekaly jak knižní novinky tak knihy vyřazené z fondu knihovny.

Denisa Machů, knihovnice: “Buď jsou ty knihy opotřebované nebo je máme duplicitně, objeví se u nás dvakrát a pak ji tady nabízíme návštěvníkům.”

Na výběr tady měli lidé stovky knih ze všech žánrů, od beletrie přes detektivky až po knihy vzdělávací jako encyklopedie.

anketa, návštěvníci jarmarku: “Je to lepší jak filmy v televizi řekl,.” “Já tady chodím každý rok a vždycky si odnesu plnou tašku.” “spíš scifi, našel jsem už tady mám pět knížek.”

Jarmark byl bohatý nejen na knihy, ale i na doprovodný program, atrakce pro děti, soutěže i hudbu, která se linula s historického flašinetu.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

VAMOZ - servis, a.s.
Karviná
od 23 000 Kč do 26 000 Kč

Detail

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu